رئیس سازمان فضایی روسیه اعلام کرد:

رئیس سازمان فضایی روسیه اعلام کرد: "روس‌ کاسموس" به دنبال تسریع ساخت سفینه فضایی "فدراتسه "

رئیس جدید سازمان فضایی روسیه (روس‌کاسموس) اعلام کرد که روسیه به سفینه فضایی "فدراتسه" نیاز دارد و باید این سفینه در کوتاه‌ترین زمان ممکن ساخته شود.


به گزارش ایسنا، "دیمیتری راگوزین" در یک کنفرانس خبری خطاب به به روزنامه‌نگاران گفت: اراده‌ای جدی برای ساخت "فدراتسه" وجود دارد و ما به این سفینه فضایی نیاز داریم، زیرا این سفینه نه فقط تبدیل ناو سه نفره "سایوز" به سفینه چهار نفره است بلکه از ویژگی‌های خاص دیگری مانند قابلیت استفاده مجدد نیز برخورداراست.


رئیس جدید سازمان فضایی روسیه عنوان کرد: اراده جدی داریم که این سفینه فضایی را در اسرع وقت بسازیم و برای رسیدن به این هدف، همه دست اندرکاران ساخت این ناو از جمله کارشناسان موسسه تولیدات صنایع فضایی "انرگیا" به زودی جلسه مشترکی خواهند داشت.


او تاکید کرد: اولین آزمایش‌های" فدراتسه" با پرتاب  موشک "سایوز-۵ " از "بایکونور" صورت خواهد گرفت. در مرحله بعد  و پس از آزمایش‌های جدی در "بایکونور"، ادامه برنامه‌ریزی برای "فدراتسه" در پایگاه پرتاب‌های فضایی "واستوچنی" طی سال های ۲۰۲۴-۲۰۲۸ انجام خواهد شد.


کار برای ساخت یک سفینه فضایی جدید برای جایگزینی ناو کیهانی "سایوز" که بیش از نیم قرن از آن بهره‌برداری می‌شود طی ۹ سال گذشته در روسیه دنبال شده است.


"روس‌کاسموس" در سال ۲۰۰۹ طراحی و ساخت ناو فضایی جدید را به مناقصه گذاشت. برنده این مناقصه موسسه تولیدات فضایی "انرگیا" بود که از نخستین سال‌های عصر فضانوردی سازنده سفینه‌های متعددی در روسیه بوده است. سفینه جدید" فدراتسه"، طراحی شده تا فضانورد و بار را نه فقط به مدار زمین بلکه به ماه هم ببرد. این سفینه که توانایی حمل چهار نفر را دارد قادر است تا ۳۰ روز پرواز مستقل و همراه با ایستگاه مداری تا یک سال پرواز داشته باشد.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top