دومین ایستگاه فضایی چین به زمین بازگردانده می‌شود

دومین ایستگاه فضایی چین به زمین بازگردانده می‌شود

چین قصد دارد که دومین ایستگاه فضایی خود موسوم به"تیانگونگ-۲ (Tiangong-۲) را در ماه ژوئیه سال ۲۰۱۹ میلادی به زمین بازگرداند.


به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی‌میل، چین قصد دارد ایستگاه فضایی "تیانگونگ-۲" (Tiangong-۲) را در شرایطی کنترل‌شده به زمین بازگرداند.


تقریبا ۶ ماه از نابودی اولین ایستگاه فضایی چین می‌گذرد.


در فروردین ماه سال جاری، ایستگاه "تیانگونگ-۱"  در منطقه ای نزدیک به برزیل و در بالای اقیانوس آرام، سوخت.


 ایستگاه فضایی "تیانگونگ- ۱" در تاریخ ۳۰ سپتامبر سال ۲۰۱۱ در مرکز پرتاب ماهواره "جوی کوآن" چین(JSLC)روی موشک ۲F/G به فضا پرتاب شد و ۶.۵ سال به دور زمین چرخید. در سال ۲۰۱۲ سه فضانورد ماموریت "Shenzhou ۹" عازم این ایستگاه شدند که اولین فضانورد چینی زن نیز در میان آنها بود. در ابتدا قرار بود این آزمایشگاه فضایی در سال ۲۰۱۳ نابود شود ولی ماموریت آن چندین بار تمدید شد.


ایستگاه فضایی "تیانگونگ- ۱" واحد نشانگر برای ایستگاه‌های بعدی ساخت چین محسوب می‌شد و قرار بود که ایستگاه فضایی بزرگتر " تیانگونگ۱" در سال ۲۰۲۳ به فضا پرتاب شود. ولی در سال ۲۰۱۶  اوضاع طبق برنامه پیش نرفت و مدیر "اداره فضایی ملی چین" اعلام کرد که ارتباط "تله متری"(دوری سنجی) با " تیانگونگ- ۱ " قطع شده است.


"لین زیکوآنگ"(Lin Xiqiang) معاون دفتر مهندسی فضایی چین اظهار کرد، "تیانگونگ-۲" پس از دو سال از پرتابش، ماموریت‌های خود را انجام داده است و تمامی محموله‌های این فضاپیما شرایط خوبی را سپری می‌کنند.


وی افزود، این فضاپیما تا ژوئیه سال ۲۰۱۹ در مدار زمین قرار خواهد گرفت و پس از آن به زمین بازخواهد گشت.در سال ۲۰۱۶، دو فضانورد چینی یک ماه را در ایستگاه فضایی "تیانگونگ-۲" سپری کردند. حضور این دو فضاورد در این ایستگاه فضایی بخشی از برنامه چین برای طولانی‌مدت‌ترین حضور فضانوردان چینی در فضا بوده‌ است.


گزارش‌ها حاکی از آن است که این فضانوردان آزمایشاتی در حوزه پزشکی، فیزیک و زیست‌شناسی انجام دادند.


ایستگاه فضایی "تیانگونگ-۲"(Tiangong-۲) در ۱۵ سپتامبر ۲۰۱۶ توسط موشک" Long March ۲F " پرتاب شد.طول ایستگاه فضایی تیانگونگ-۲، ۱۰.۴ متر ، قطر آن ۴.۲ متر است و وزنی بالغ بر  ۸۶۰۰ کیلوگرم  دارد.


ایستگاه فضایی تیانگونگ ۲ ، یک آزمایشگاه فضایی چینی و بخشی از برنامه پروژه ۲-۹۲۱ ایستگاه فضایی "تیانگونگ" است.


این فضاپیما اخیرا در ارتفاع ۹۵ کیلومتری دور از سطح زمین رؤیت شده‌بود که هم‌اکنون  به ارتفاع طبیعی خودبازگشته است.


"وو یانهوآ" (Wu Yanhua) معاونت آژانس ملی فضایی چین گفت: هدف کلی ما این است که تا سال ۲۰۳۰ میلادی به عنوان یکی از قدرتمندترین کشورها در حوزه فضا مبدل شویم.


چین امیدوار است که این ایستگاه فضایی به سرنوشت ایستگاه فضایی تیانگونگ-۱ دچار نشود.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top