آغاز پیش فروش بلیت سفرهای توریستی فضایی

آغاز پیش فروش بلیت سفرهای توریستی فضایی

یکی از مدیران شرکت فضایی بلو اوریجین اعلام کرده در آینده نزدیک سفرهای فضایی توریستی را ارائه می کند و در همین راستا از ۲۰۱۹ میلادی فروش بلیت های این سفر را آغاز می کند.


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از  دیلی میل، قرار است نخستین توریست ها سال آینده به فضا بروند.


راب میرسون نایب رئیس شرکت فضایی بلو اوریجین (و متعلق به جف بزوس صاحب آمازون) اعلام کرد: ما قصد داریم در آینده نزدیک نخستین مسافران فضایی را به طور آزمایشی به آسمان بفرستیم. درهمین راستا از ۲۰۱۹ میلادی فروش بلیت های این سفر آغاز می شود.


البته این شرکت هنوز هزینه چنین سفری را اعلام نکرده است.  با این وجود این شرکت اعلام کرده به طور حتم پروازهای توریستی را اجرا می کند. شرکت بلواوریجین ۸ بار فضاپیمای نیوشپارد خود را به فضا فرستاده است. آخرین  بار این فضاپیما در ۲۹ آوریل به آسمان رفت.


 اما علاوه برآن این شرکت مشغول ساخت یک لندر ماه به نام Blue Moon است.


علاوه برقیمت، زمانبندی پرواز آتی نیز مشخص نیست اما دین کاسمن مدیر بخش فناوری های پیشرفته در بلو اوریجین  در مصاحبه ای اعلام کرده پرواز آتی آزمایشی فضاپیما در تابستان انجام می شود.


این درحالی است که شرکت ویرجین گالکتیک (متعلق به ریچارد برانسون) یک دهه قبل فروش بلیت های سفر فضایی را آغاز کرد. حدود ۷۰۰ نفر پیش پرداختی برای سفر با فضاپیمای این شرکت پرداخت کرده اند.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top