سیارک بزرگتر از زمین فوتبال فردا از کنار زمین می گذرد

سیارک بزرگتر از زمین فوتبال فردا از کنار زمین می گذرد

سیارکی بزرگتر از یک زمین فوتبال آمریکایی فردا از فاصله ۱۲۶ هزار مایلی زمین می گذرد. ستاره شناسان ۸ سال قبل آن را رصد کرده بودند اما نتوانستند زمان بازگشت سیارک را پیش بینی کنند.


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تک تایمز، سیارکی بزرگتر از یک زمین فوتبال آمریکایی به زودی از کنار زمین می گذرد. فاصله این سیارک تا زمین به اندازه نیمی از فاصله ماه تا کره خاکی است.


این سیارک  که ۲۰۱۰WC۹ نام گرفته نخستین بار در ۳۰ نوامبر ۲۰۱۰ میلادی در Catalina Sky Survey در دانشگاه آریزونا کشف شد. ستاره شناسان تا روز اول دسامبر آن را دنبال کردند اما پس از آن سیارک محو شد. از آنجا که آنها نتوانستند مدار سیارک را رصد کنند، بنابراین قادر به پیش بینی زمان بازگشت آن نشدند. اما در ۸می امسال یعنی حدود ۸ سال بعد، ستاره شناسان دوباره همین سیارک را رصد کردند.


۲۰۱۰WC۹ فردا ( ۱۵ می) از کنار زمین می گذرد. در این وضعیت فاصله آن تا کره خاکی ۱۲۶هزار مایل تخمین زده شده است. طبق تحقیقات آزمایشگاه Jet Propulsion Laboratory  متعلق به ناسا، این نخستین بار در ۳۰۰ سال اخیر است که سیارکی به اندازه ۲۰۱۰WC۹ از فاصله ای چنین نزدیک زمین می گذرد.


۲۰۱۰WC۹ با سرعت ۲۸ هزار مایل برساعت از کنار زمین می گذرد و دانشمندان تخمین می زنند عرض آن۶۰ تا۱۳۰ متر باشد.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top