تصویر نجومی روز ناسا: صورت فلکی شکارچی از نگاه دوربین

تصویر نجومی روز ناسا: صورت فلکی شکارچی از نگاه دوربین

این صورت فلکی را می‌شناسید؟

اگرچه این صورت فلکی نسبت به گروه های ستاره‌ای دیگر، بیشتر قابل تشخیص است اما اجزای شکارچی، آن طور که در برابر دوربین، رنگارنگ ظاهر می‌شوند، با چشمان غیر مسلح دیده نمی‌شوند.

در این تصویر که از ترکیب 20 تصویر دیگر ساخته شده است، غول قرمز آلفا شکارچی، به رنگ نارنجی پررنگ به عنوان درخشان ترین ستاره در بالا سمت چپ می‌درخشد.

تعداد ستاره های آبی و داغ در صورت فلکی شکارچی، زیاد است. مثلاً ستاره بتا شکارچی در پایین سمت راست قرار گرفته و ستاره گاما شکارچی هم در بالا سمت راست و در امتداد کمربند شکارچی قرار دارد.

کمربند شکارچی از سه ستاره که حدوداً 1500 سال نوری با ما فاصله دارند، تشکیل شده است. این کمربند، در قسمتی از صورت فلکی به نام ابرهای میان ستاره‌ای که بسیار هم مورد مطالعه قرار گرفته، متولد شده است.

در زیر کمربند شکارچی، تکه‌ای قرمز رنگ و کمی نامعلوم قرار دارد که ممکن است برای شما آشنا به نظر برسد، این قسمت پرورشگاه ستاره‌ای است که ما معمولاً با نام سحابی شکارچی آن را می‌شناسیم.

و بالاخره، چیزی که به ندرت می‌توان آن را با چشم غیر مسلح مشاهده کرد ولی در اینجا در برابر دوربین به خوبی خودنمایی می‌کند، حلقه برنارد نام دارد؛ این حلقه، یک سحابی نشری بسیار بزرگ است که در اطراف کمربند شکارچی قرار دارد، این سحابی، بیش از 100 سال قبل به وسیله ادوارد امرسون برنارد کشف شد.

See Explanation.
Moving the cursor over the image will bring up an annotated version.
Clicking on the image will bring up the highest resolution version
available.

برای مشاهده تصویر در اندازه بزرگتر اینجا کلیک کنید.


منبع: ناسا (NASA)


مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top