افتتاح دو اقامتگاه فضایی تا سال 2021

افتتاح دو اقامتگاه فضایی تا سال 2021

یک شرکت استارت‌آپ آمریکایی، تصمیم دارد تا سال 2021 دو سکونت‌گاه را در فضا افتتاح کند.


به گزارش ایسنا و به نقل از فیوچریسم، شرکت استارت‌آپ "بیگلو ایراسپیس"BigelowAerospace)) از یک سرمایه‌گذاری خبر داد که بر فروش و اجرای سکونت‌گاه‌های فضایی بادی تمرکز خواهد داشت. این خبر، بخشی از برنامه‌های این شرکت برای پرتاب دو ماژول جدید به مدار پایین زمین تا سال 2021 است.


این شرکت از سال 1999، بر ساخت ماژول‌های فضایی بادی تمرکز داشته است تا مکان‌هایی برای سکونت در مدار نزدیک زمین با فضای تنفس بیشتر ارائه دهد.


اکنون، این شرکت فضایی که در لاس‌وگاس واقع شده، "ماموریت فضایی بیگلو"(BSO) را آغاز کرده است. این عملیات، یک سرمایه‌گذاری مختص فروش و اجرای این سکونت‌گاه‌های فضایی است که ممکن است به عنوان هتل‌های فضایی مورد استفاده قرار گیرند.


نخستین هدف این شرکت، تعیین کشش بازار برای ایستگاه‌های در حال گردش است. آنها تنها در سال 2018، برای تعیین جزئیات فرصت های موجود در سطح جهانی، ملی و شرکتی، میلیون‌ها دلار هزینه خواهند کرد.


همچنین ماموریت BSO برای فروش و اجرای دو سکونت‌گاه فضایی تا سال 2021، برنامه‌ریزی می‌کند.


سکونت‌گاه‌های " B330-1" و "B330-2" برای مدار نزدیک زمین طراحی شده‌اند و هر یک، قابلیت جای دادن شش نفر را در فضای قابل گسترش 330 متر مکعبی خود دارند. هر یک از این سکونت‌گاه‌ها، تقریبا یک سوم حجم "ایستگاه فضایی بین‌المللی" (ISS)است و این شرکت می‌خواهد آنها را برای علم و پژوهش با هزینه‌ای پایین‌تر از ایستگاه فضایی بین‌المللی، در فضای مدار قرار دهد.


شرکت بیگلو باور دارد ممکن است دسترسی به مدار پایین زمین، به ملل خارجی کمک کند تا برنامه‌های فضایی خودشان را تسریع کنند.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top