ارتباط با صنایع در حوزه سیستم‌های نوین تبدیل انرژی تسهیل می‌شود

ارتباط با صنایع در حوزه سیستم‌های نوین تبدیل انرژی تسهیل می‌شود

دارنده کرسی پژوهشی "سیستم های نوین تبدیل انرژی" گفت: با اعطای این کرسی پژوهشی راه ارتباط با بخش‌های مختلف صنعتی فراهم شده است تا با صنایع در حوزه‌های مختلف همچون نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاه‌های بزرگ که در مصرف، تولید و توزیع انرژی نقش دارند ارتباطی نهادینه برقرار شود.


به گزارش ایسنا، محمد حسن سعیدی دارنده کرسی پژوهشی "سیستم های نوین تبدیل انرژی" از سوی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی درباره این کرسی پژوهشی اظهار کرد: حوزه انرژی در دنیا دارای اهمیت بسیاری است و محققان به دنبال یافتن راهکارهایی جدید برای صرفه جویی در این حوزه هستند. بنابراین با توجه به جدیت مسئله کرسی پژوهشی با عنوان "سیستم های نوین تبدیل انرژی" با حمایت بنیاد ملی علم ایران (صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی) به من اعطا شد تا فعالیت ها در این حوزه متمرکز پیگیری شود.


وی ادامه داد: در مدت فعالیت کرسی پژوهشی دانشجویان پسا دکتری، تحصیلات تکمیلی و اعضای هیات علمی که در این زمینه مشغول فعالیت بودند حمایت شدند تا نتیجه این تحقیقات منجر به یافتن راهکارهای جدی و عملیاتی برای صرفه جویی در انرژی و راه‌های نوین تبدیل انرژی شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری،استاد دانشگاه صنعتی شریف همچنین عنوان کرد: با اعطای این کرسی پژوهشی راه ارتباط با بخش‌های مختلف صنعتی فراهم شده است تا با صنایع در حوزه‌های مختلف همچون نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاه های بزرگ که در مصرف، تولید و توزیع انرژی نقش دارند ارتباطی نهادینه برقرار شود. بنابراین استفاده از سیستم‌های نوین، کمک به بروزرسانی و ارتقاء سیستم‌ها و تجهیزات این صنایع را مد نظر داریم. بنابراین این کرسی پژوهشی راه حل و فرصت‌هایی برای محققان کشور و دانشجویان فراهم کرده است تا گام‌های موثری در مسیر تجاری‌سازی علم و فناوری برداشته شود.


سعیدی با اشاره به تاثیرگذاری این کرسی پژوهشی گفت: 14 عضو هیات علمی، 7 دانشجوی دکتری، 2 دانشجوی پسا دکتری و 15 دانشجوی کارشناسی در ارتباط با این کرسی فعالیت می‌کنند که هر یک می‌توانند مبلغان خوبی برای این حوزه باشند ضمن اینکه هر یک تاثیرگذاری خود را نیز در این حوزه دارند. ارتباط با صنعت و تجاری‌سازی یافته‌های تحقیقاتی در راستای این کرسی پژوهشی انجام می‌شود.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top