آژانس فضایی اروپا و رولزرویس همکار می‌شوند

آژانس فضایی اروپا و رولزرویس همکار می‌شوند

آژانس فضایی اروپا و شرکت رولزرویس، برای به ‌کارگیری فناوری فضایی در کشتی‌های خودران با یکدیگر همکاری می‌کنند.


به گزارش ایسنا و به نقل از فیز، ژنرال" یان ورنر" (Jan Wörner)، مدیر "آژانس فضایی اروپا" (ESA)، امروز تفاهم نامه‌ای را با  شرکت "رولز رویس" (Rolls-Royce) امضا کرد که در آن، دو طرف بر سر چگونگی استفاده از فناوری فضایی در توسعه کشتی‌های خودران و کنترل از راه دور،  توافق کردند.


طرفین از تخصص یکدیگر برای بررسی و بکارگیری سرویس‌های فضایی برای کشتیرانی خودران و کنترل از راه دور استفاده خواهند کرد که امکان خطاهای انسانی را کاهش می‌دهد و به خدمه کشتی، امکان تمرکز بر وظایف باارزش‌تر را فراهم می‌سازد.


در قالب این برنامه، کاربرد ابزارهای فضایی مختلف برای کشتیرانی خودران مانند موقعیت‌یابی ماهواره‌ای، آگاهی موقعیتی بهتر با استفاده از داده‌های رصد زمین و خدمات ماهواره (satcom) برای ارتباط آنبرد بهتر مورد مطالعه قرار می‌گیرد. 


هدف از همکاری آژانس فضایی اروپا با بخش اطلاعات کشتی( Ship Intelligence)  رولزرویس، توسعه و تایید اعتبار راهکارهای جدید سیستمی یکپارچه زمینی و ماهواره‌ ای کشتی به ساحل است که آژانس فضایی اروپا برای مدتی بوسیله ماهواره برنامه G5 روی آن کار می‌کرده ‌است.


هدف ماهواره  5Gتوسعه و نشان دادن سرویس‌های 5G ماهواره ای و زمینی یکپارچه در زمینه‌های مختلف و کاربردهای گوناگون است.نسل بعدی خدمات ارتباطی 5G بر این شبکه یکپارچه هماهنگ که مجموعه ای از سرویس های موبایلی و ثابت را اداره می‌کند، از جمله خدمات ماهواره satcom تکیه خواهد کرد.


آژانس فضایی اروپا در حال حمایت از تکامل زنجیره تامین و فنی است که برای یکی کردن سرویس های فضایی و زمینی با تمرکز بر بخش حمل و نقل(دریایی، هوایی و زمینی) و در دیگر بخش‌های غیرمرتبط همچون ایمنی عمومی و رسانه لازم است.


این سرویس یکپارچه فضایی و زمینی آن چیزی است که علاوه بر نوآوری در هدایت کشتی‌های تجاری آینده، لجستیک محموله و بنادر هوشمند، کشتیرانی خودکار تجاری را ممکن خواهد کرد.


این دو شریک توافق کردند که علاوه بر پشتیبانی آزمایش و مدل‌سازی نرم‌افزار ایمنی- بحرانی که کشتی‌های خودکار را ممکن می‌سازد، برای آزمایش، اعتبارسنجی و نوآوری در فناوری‌ها و اپلیکیشن‌های ارتباطی ماهواره satcom میان کشتی و ساحل، همکاری کنند.


تجهیزات ناوبری و ارتباطات مخابراتی در مرکز فنی آژانس فضایی اروپا در هلند با تکیه بر امکانات فضایی این مرکز، مورد آزمایش قرار خواهند گرفت.


یان وارنر گفت: فناوری‌های فضایی، مزایای محسوسی برای شهروندان اروپا خواهند داشت. همکاری‌هایی از این دست، راه‌حل‌های پیشرفته‌ای که اساسا برای چالش‌های منحصربه‌فرد فضایی ارائه شده بودند را گرفته و در زمین پیاده خواهند کرد.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top