استفاده ناسا از موشک فضایی مرمت‌شده برای اولین‌بار

استفاده ناسا از موشک فضایی مرمت‌شده برای اولین‌بار

ناسا برای اولین‌بار از یک موشک که قبلا توسط اسپیس‌ایکس برای ماموریت ISS بکار گرفته شده بود، استفاده می‌کند.


به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، موشکی که ناسا از آن استفاده خواهد کرد، یک تقویت کننده اصلاح شده فالکون9 است که برای اولین بار در ماه مارس به مدار فرستاده شده بود.


اسپیس‌ایکس به آرامی توانایی خود را در پرتاب‌های ایمن و بازگرداندن موشک‌ها اثبات کرده است.


در حال حاضر به نظر می‌رسد ناسا در نهایت متقاعد شده است که راه اسپیس‌ایکس را در پیش بگیرد و هم اکنون قرار است در پرتاب بعدی خود از یک موشک اسپیس‌ایکس استفاده کند.


ناسا تایید کرده است که ارسال امکانات و تجهیزات به ایستگاه فضایی بین‌المللی "ISS" را سوار بر یک موشک فالکون 9 که یک بار قبلا از آن استفاده شده، انجام دهد.تا کنون تعدادی از شرکت‌های خصوصی از فالکون 9s مرمت شده برای فرستادن محموله‌های خود به فضا استفاده کرده‌اند.


این ماموریت تاریخی در تاریخ 30 مارس آغاز شد، زمانی که یک موشک فضایی مرمت شده اسپیس‌ایکس، ماهواره SES-10 را در مدار انتقال زمین‌ثابت قرار داد.


سپس در ماه ژوئن ماموریت "BulgariaSat-1" و بعد ماموریت SES در ماه گذشته، این بار با همکاری شرکت ماهواره‌ای آمریکایی "EchoStar" دنبال شد.


حالا به نظر می‌رسد که ناسا به اندازه‌ای متقاعد شده تا یک فرصت به این موشک‌های مرمت شده بدهد. همانطور که امروز توسط آژانس تایید شده، آژانس فضایی از یک موشک فالکون9 بازیابی شده برای ماموریت ارسال محموله به ایستگاه فضایی بین‌المللی در ماه دسامبر استفاده خواهد کرد.این موشک همان است که یک بار در ماه ژوئن چنین ماموریتی را انجام داده بود.


ناسا مدتی بود که با ایده استفاده از تقویت کننده‌های مرمت شده فالکون9 شرکت اسپیس‌ایکس دست و پنجه نرم می‌کرد و طبق گزارش‌هایی که در ماه گذشته منتشر شد، بالاخره این حرکت را تایید کرد.


با این روند پرواز موشک‌های استفاده شده و قابل بازگشت عمومیت پیدا می‌کند و با عواید مالی حاصل از این موضوع، اسپیس‌ایکس به هدفش که ممکن ساختن مهاجرت به مریخ است، خواهد رسید.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top