تدوین نقشه راه فضایی کشور در دستور کار پژوهشگاه فضایی

تدوین نقشه راه فضایی کشور در دستور کار پژوهشگاه فضایی

رییس پژوهشگاه فضایی ایران، تبیین ساختار فضایی کشور و تهیه نقشه راه فضایی را یکی از ماموریت‌های محوله وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به پژوهشگاه فضایی اعلام کرد و از برگزاری نمایشگاه فناوری‌های علوم فضایی در هفته جهانی فضا خبر داد.


به گزارش ایسنا، دکتر حسن حدادپور با اشاره به فرا رسیدن هفته جهانی فضا، گفت: به همین مناسبت روز شنبه 15 مهرماه، نمایشگاهی از دستاوردها و فعالیت‌های فضایی پژوهشگاه فضایی با حضور نمایندگان مجلس، دانشجویان، استادان دانشگاه و دانش‌آموزان استعدادهای درخشان برگزار می‌شود.


وی درباره دستاوردهای ارائه شده در این نمایشگاه گفت: ماهواره‌های "سها"، "ناهید 2" و "بلوک انتقال مداری" که محصولات سیستمی پژوهشگاه است، در کنار پروژه‌های فناوری پژوهشگاه در این نمایشگاه ارائه می‌شود و همچنین هر کدام از پژوهشکده‌های پژوهشگاه فضایی به صورت مجزا، دستاوردهای خود را در معرض نمایش می‌گذارند.


رییس پژوهشگاه فضایی ایران همچنین درباره دستور وزیر ارتباطات در زمینه تهیه نقشه راه فضایی کشور گفت: تبیین ساختار فضایی کشور و تهیه نقشه راه برای حرکت از وضعیت موجود به وضعیت مطلوب، به عنوان یک ماموریت از طرف وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به پژوهشگاه فضایی سپرده شده است.


وی تصریح کرد: بر همین اساس نقشه راه فضایی کشور در حال تدوین است که درحال حاضر در حال ویرایش نسخه ابتدایی آن هستیم.


حدادپور، تدوین این نقشه راه را بر اساس تجربیات مراکزی که در این حوزه در حال فعالیت هستند، اعلام کرد و گفت: برای تدوین این نقشه راه، سعی شده است که از تمام داشته‌های این مراکز در زمینه دانش فضایی استفاده شود.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top