چین بزرگترین هواپیمای فضایی جهان را می سازد

چین بزرگترین هواپیمای فضایی جهان را می سازد

به گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از مجله نیو ساینتیست، یک آکادمی چینی از طرح هایی برای ساخت یک هواپیمای جدید فضایی که می تواند هر روز بالغ بر 20 مسافر را به لبه فضا ببرد، رونمایی کرده است.


آکادمی فناوری پرتاب خودروی فضایی چین در پکن که این هواپیمای فضایی جدید را طراحی کرده است، ماه گذشته ایده های خود را در این زمینه در کنگره بین المللی فضانوردی در مکزیک ارائه داد.


به نوشته مجله نیوساینتیست، این هواپیمای چینی به صورت عمودی از زمین بلند می شود و به صورت عمودی نیز فرود می آید و پروازهای آزمایشی این پروژه دو سال آینده به اتمام می رسد.


http://s9.picofile.com/file/8270145684/China_Build.jpg


بر اساس یک طرح اولیه، وزن این هواپیما 10 تن و پهنای بال آن 19.6 فوت (شش متر) خواهد بود. این طرح متعلق به مدل کوچکتر این هواپیمای فضایی خواهد بود که می تواند تا پنج نفر را به ارتفاع 62 مایلی (100 کیلومتری) زمین یعنی جایی که رسما فضا شروع می شود، ببرد و به مسافران اجازه دهد که برای دو دقیقه بی وزنی را تجربه کنند.


طرح اصلی به یک مدل هواپیمای 100 تنی اختصاص دارد که پهنای بال آن 40 فوت (12 متر) است و می تواند 20 نفر را تا ارتفاع 80 مایلی (130 کیلومتری) زمین ببرد و مسافران را برای چهار دقیقه در محیط بی وزنی قرار دهد.


بر اساس این گزارش، هزینه سفر با این هواپیما 200 تا 250 هزار دلار پیش بینی شده است.


منبع: ایرنامشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top