صبح بخیر مریخ! (راه شیری – قسمت دوم)

صبح بخیر مریخ! (راه شیری – قسمت دوم)

عده‌ای معتقدند بشر دیر یا زود مجبور به کوچ از زمین خواهد بود و تا پیش از آن باید سیاره میزبان انسان شناسایی شود و عده‌ای برای فراهم کردن امکان اقامت انسان پیش از دیگران به آنجا سفر کنند. سفری که احتمالا یک‌طرفه خواهد بود و شانس بازگشتی برای آن‌ها وجود نخواهد داشت.از سوی دیگر عده‌ای معتقدند نوع بشر امکان تطبیق دادن شرایط خود با شرایط سیاره دیگری چون مریخ را ندارد و اقامت دائمی انسان در سیاره‌ای دیگر را غیرممکن می‌دانند.

نظر شما چیست؟ آیا فکر مي کنید انسان تا پایان عمر خود و احیانا نابودی کامل زمین در سیاره مادری خود باقی خواهد ماند؟ یا جزو آن دسته از افرادی هستید که به کوچ انسان از زمین می‌اندیشند؟ آیا حاضر هستید در سفری یک سویه به مقصدی دور که حتی شرایط مناسب برای حیات را هم ندارد بروید؟

اگر در پاسخ به این پرسش‌ها تردید دارید قسمت دوم راه شیری برای شما ساخته شده است. در این قسمت از برنامه سیاوش صفاریان‌پور در گفت‌وگو با محمدجواد ترابی و مهدی صارمی‌فر که هر دو از ژورنالیست‌های علم شناخته‌شده هستند و آقای مهدی ملک محمد، روان‌شناس مغز، سعی در پاسخ دادن به این پرسش‌ها دارد.

«راه شیری» برنامه‌ای جدید از دیجی‌کالا مگ با اجرای سیاوش صفاریان‌پور است که هر هفته دوشنبه‌ها از وبسایت دیجی‌کالا مگ پخش می‌شود. از شما دعوت می‌کنیم تماشاگر این گفت‌وگوی جذاب و دیدنی باشید و اگر از تماشای آن لذت بردید دیدن آن را به دوستان خود هم توصیه کنید.

ما اینجا هستیم، اینجا راه شیری.

این برنامه را از این نشانی ببینیند

https://www.digikala.com/mag/video/%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%B4%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%B1%DB%8C%D8%AE/

Play


Top