تصویر نجومی روز ناسا: مشاهده پرتاب موشک از ایستگاه فضایی

تصویر نجومی روز ناسا: مشاهده پرتاب موشک از ایستگاه فضایی

تاکنون پرتاب یک موشک را از فضا مشاهده کرده‌اید؟

اگر با دقت به این ویدیو تایم لپس نگاه کنید، موشکی را در حال نزدیک شدن به مدار زمین خواهید دید. این ویدیو از ایستگاه فضایی بین المللی گرفته شده.

موشک روسی سایوز-اف‌جی، ده روز پیش، از از پایگاه فضایی بایکونور واقع در کشور قزاقستان به فضا پرتاب شد و باخود فضاپیمای پروگرس ام‌اس-10 (همچنین با نام 71پی هم شناخته می‌شود) را به فضا برد تا وسایل مورد نیاز فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی را به آنها برساند.

در این ویدیوی تایم لپس 90 ثانیه‌ای (در واقعیت 15 دقیقه طول کشید) می‌توان نور شهرها و ابرهای مختلف کره زمین را در پایین سمت چپ مشاهده کرد. همچنین نوارهای آبی و طلایی رنگ هواتاب جوی که به صورت مورب در مرکز ویدیو خودنمایی می‌کنند را می‌توان دید.

علاوه بر اینها، ستاره های زیادی، پشت زمین قابل مشاهده هستند؛ این ستاره‌ها فاصله زیادی با ما دارند.

اگر با دقت به ویدیو نگاه کنید، می‌بینید که پس از مدتی قسمت پایینی موشک از آن جدا می‌شود و به زمین بازمی‌گردد. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که رانشگرهای فضاپیمای حاوی مواد مورد نیاز، روشن شوند و فضاپیما را به سمت ایستگاه فضایی حرکت دهند.

ایستگاه فضایی بین المللی، یک آزمایشگاه فضایی است که در این ماه، بیستمین سالگرد تأسیسش را جشن می‌گیرد.

درحال حاضر، سه فضانورد در ایستگاه فضایی بین المللی زندگی می‌کنند. این سه، علاوه بر وظایفی که برعهده دارند، تعداد زیادی آزمایش علمی هم انجام می‌دهند؛ آزمایش هایی که محدوده اطلاعات انسان‌ها را گسترش می‌دهد و باعث ممکن شدن فعالیت های صنعت تجاری در مدار نزدیک زمین خواهد شد.


اعتبار:
 ISAA, NASA, Expedition 57 Crew (ISS);
Processing: Riccardo Rossi (ISAA, AstronautiCAST); Music: Inspiring Adventure Cinematic Background by Maryna
منبع: ناسا (NASA)


مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top