همایشی برای آشنایی با جذابیت‌های نجوم در دانشگاه امیرکبیر

همایشی برای آشنایی با جذابیت‌های نجوم در دانشگاه امیرکبیر

دبیر کانون عکاسی دانشگاه صنعتی امیرکبیر درباره همایش آشنایی با جذابیت‌های علم نجوم و فناوری فضایی گفت: این همایش به‌منظور آشنایی علاقه‌مندان به علم نجوم توسط انجمن علمی فیزیک و کانون عکاسی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.


به گزارش ایسنا، بهنود بندی درباره همایش آشنایی با جذابیت‌های علم نجوم و فناوری فضایی گفت: این همایش به‌منظور آشنایی علاقه‌مندان به علم نجوم توسط انجمن علمی فیزیک و کانون عکاسی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.

وی افزود: برای آشنایی عموم مردم با فناوری فضایی و اخترشناسی از استادان برتر دانشگاه خواستیم که در این همایش حضور پیدا کنند و علاوه بر این، سردبیر ماهنامه نجوم نیز دعوت شد تا اطلاعات لازم به حاضران در همایش داده شود.

دبیر کانون عکاسی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: سال گذشته این همایش با حضور ۱۵۰ نفر برگزار شد که در کنار رویداد، مسابقه عکاسی نجوم را داشتیم و مردم از آن استقبال مناسبی کردند؛ امسال عکس‌های مسابقه سال گذشته را در قالب گالری در معرض دید عموم قرار دادیم.

دبیر همایش «آشنایی با شگفتی‌های جهان»، آشنایی با علوم کهکشانی را منجر به زدودن خرافه‌ها از نجوم دانست و گفت: این همایش با هدف زدودن کج‌فهمی‌های برخی افراد از علوم کیهان‌شناسی برگزار می‌شود.

وی افزود: اخترشناسی، رصد آسمان و صور فلکی، منظومه شمسی، چرخه زندگی ستاره‌ها و کاوش‌های رباتیک از دیگر محورهای این همایش است.

دبیر همایش آشنایی با شگفتی‌های جهان یادآور شد: آشنایی دانش‌آموزان و یا دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر علمی را دارند، از دیگر اهداف این همایش است تا آنان را جذب علوم فیزیک، نجوم و کیهان‌شناسی کند.

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه امیرکبیر، بندی گفت: حدود ۲۰۰ نفر در این همایش حضور داشتند که نسبت به سال گذشته استقبال بهتری انجام شد و توانستیم برنامه‌های جانبی از جمله مسابقه علمی را برگزار کنیم.


مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top