ناسا از موشک‌های روسیه بی‌نیاز می‌شود

ناسا از موشک‌های روسیه بی‌نیاز می‌شود

رئیس "سازمان فضایی آمریکا"(ناسا)، اعلام کرد که این کشور از ماه اوت سال آینده فضانوردان خود را بوسیله موشک‌های آمریکایی به ایستگاه فضایی بین‌المللی خواهد فرستاد.


به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی‌میل، آژانس فضایی آمریکا(ناسا) قصد دارد ۹ زن و مرد فضانورد را با فضاپیماهای حمل خدمه "بوئینگ" و "اسپیس‌ایکس" به ایستگاه فضایی بین‌المللی بفرستد.


چندی پیش ناسا طی مراسمی اسامی ۹ فضانورد آمریکایی را که برای اولین بار از سال ۲۰۱۱، از خاک آمریکا به ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) فرستاده خواهند شد را معرفی کرد.


اسامی این ۹ فضانورد که در عکس مشخص هستند، از چپ به راست عبارت است از "سونی ویلیامز" (Suni Williams)، "جاش کاسادا" (Josh Cassada)، "اریک بو" (Eric Boe) ، "نیکول مان" (Nicole Mann)، "کریس فرگوسن" (Chris Ferguson)، "دوگ هارلی"(Doug Hurley)، "باب بنکن"(Bob Behnken)، "مایک هاپکینز" (Mike Hopkins) و "ویکتور گلوور" (Victor Glover).این خدمه برای اولین تست‌های پروازی همراه با سرنشین فضاپیماهای استارلاینر و دراگون در نظر گرفته شده‌اند.


تاکنون فضانوردان ناسا به مدت ۷ سال مجبور به استفاده از فضاپیمای روسی "سایوز" بودند و هر صندلی ۸۲ میلیون دلار قیمت داشت.


اکنون جیم برایدنستاین با قاطعیت به روزنامه USA Today گفت: برخلاف شایعه‌های تاخیر در اعزام فضانوردان باید بگویم که طبق برنامه ریزی‌های انجام شده بی شک اواسط سال آینده فضانوردان توسط فضاپیماهای حمل خدمه "بوئینگ" و "اسپیس‌ایکس" از خاک آمریکا به ایستگاه فضایی بین المللی فرستاده خواهند شد.


اریک بو، کریس فرگوسن و نیکول مان، در مرحله اول به عنوان خدمه‌ کپسول بوئینگ معرفی شده‌اند که پرواز آنها در اواسط سال ۲۰۱۹ انجام می‌شود و سپس جاش کاسادا و سونی ویلیامز نیز ماموریت بعدی را انجام خواهند داد.


در طرف مقابل، باب بنکن و دوگ هارلی نیز به عنوان فضانوردانی معرفی شدند که در پرواز آزمایشی کپسول دراگون در آوریل ۲۰۱۹ شرکت خواهند داشت و ویکتور گلوور و مایک هاپکینز اولین ماموریت پس از صدور مجوز دراگون را اداره خواهند کرد.


این در حالی است که "گوئین شات‌ول"(Gwynne Shotwell) مدیر پرواز "اسپیس ایکس" اخیرا اظهار کرده بود پرواز بدون سرنشین به ایستگاه بین‌المللی فضایی(ISS) در ماه نوامبر، راه را برای ماموریت فضایی اسپیس ایکس در آوریل ۲۰۱۹ هموار خواهد ساخت اما پیش‌بینی دقیق روز انجام این ماموریت ممکن نیست.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top