ارتش آمریکا موشک فراصوت می‌سازد

ارتش آمریکا موشک فراصوت می‌سازد

نیروی هوایی ارتش ایالات متحده آمریکا تصمیم به ساخت دومین نسخه از سلاح‌های فراصوت گرفته و ساخت آن را به شرکت لاکهید مارتین واگذار کرده است.


به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، نیروی هوایی ارتش آمریکا به نظر می‌رسد به طور جدی به دنبال توسعه موشک‌های فراصوت است و قرارداد توسعه دوم آن را به مبلغ ۴۸۰ میلیون دلار به شرکت "لاکهید مارتین" اعطا کرده است تا بتواند یک نمونه اولیه از موشک فراصوت بسازد که قادر به پرواز با بیش از پنج برابر سرعت صوت است.


موشک‌های فراصوت توانایی تغییر در میدان‌های جنگ آینده را دارند. اگر یک ارتش بتواند یک سیستم عملیاتی موشک‌های فراصوت را در تعداد زیاد بکار ببرد، به معنای واقعی کلمه می‌تواند در برابر هر پدافند هوایی که در حال حاضر استفاده می‌شود، موفق عمل کند.


اگر چه روسیه و چین بارها ادعا کرده‌اند که چنین سلاح‌هایی دارند، اما اثبات قطعی آن هنوز انجام نشده است. اما چیزی که روشن است این که یک مسابقه واقعی بین ایالات متحده آمریکا، چین، روسیه، آلمان، انگلیس، هند، استرالیا و حتی اندونزی در ساخت این سلاح‌ها وجود دارد.


در حال حاضر وزارت دفاع آمریکا، آژانس موشک‌های دفاعی، نیروی هوایی، نیروی دریایی و نیروی زمینی ارتش این کشور در حال همکاری برای توسعه هر چه سریعتر فناوری سلاح‌های فراصوت هستند.


ژنرال دیوید ال گلدوین می‌گوید: تیم مشترک نیروی هوایی ایالات متحده نیاز به ترکیب کردن مناسب قابلیت‌های چابکی در رقابت و تضمین موفقیت در درگیری‌ها دارد. ما باید مرزهای فناوری را جابجا کنیم و در این زمینه قدرت برتر باشیم.


قرارداد جدید به شرکت "لاکهید مارتین" اجازه می‌دهد فورا کار خود را بر روی نمونه اولیه این موشک آغاز کند، با این شرط که در عرض ۱۸۰ روز انجام شود.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top