سریعترین شیء ساخته دست بشر فردا به سمت خورشید می رود

سریعترین شیء ساخته دست بشر فردا به سمت خورشید می رود

فردا کاوشگر خورشیدی پارکر به آسمان فرستاده می شود. سرعت این کاوشگر به ٤٣٠ هزارمایل برساعت می رسد و به همین دلیل سریع ترین شی ساخته انسان لقب گرفته است.


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، اگر آب و هوا مناسب باشد  و همه چیز طبق برنامه پیش برود، ناسا فضاپیمای پارکر را به سوی خورشید می فرستد. کاوشگر خورشیدی پارکر بیش از هر کاوشگر دیگری به خورشید نزدیک می شود و با تحمل دمای ٢٥٠٠ درجه فارنهایت از اتمسفر خورشید عکسبردار  و اطلاعات آن را جمع آوری می کند.


سرعت کاوشگر مذکور به ٤٣٠ هزار مایل برساعت می رسد و به همین دلیل سریع ترین شی ساخته انسان لقب گرفته است.


ناسا با اطلاعاتی که از کارشگر دریافت می کند، خود را بهتر برای بادهای خورشیدی آماده می کند. این بادها جریان هایی از ذرات باردار هستند که به وسیله اتمسفر خورشید منتشر می شوند. بادهای قدرتمند مدار ماهواره ها را تغییر می دهند و حتی بر شبکه های توزیع برق روی زمین تاثیر می گذارند. 


این کاوشگر ٧سال دور خورشید مدار می زند  و سپس به ارتفاع بیش از ٣.٨٣ میلیون مایلی فراتر از سطح این ستاره صعود می کند. این کاوشگر با استفاده از جاذبه خورشید در هر بار مدار زدن به خورشید نزدیکتر  و همزمان سرعت آن نیز بیشتر می شود.  در زمان آخرین مدار دور خورشید سرعت آن به ٤٣٠ هزار مایل برساعت می رسد.


این کاوشگر با کمک سپری که از کامپوزیت کربن ساخته شده در برابر گرمای خورشید از خود محافظت می کند. کاوشگر پارکر همراه یک موشک United Launch Alliance Delta IV  از مقر هوایی کیپ کارناوال در فلوریدا به آسمان پرتاب می شود.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top