امواج الکترومغناطیس قمر مشتری ماهواره ها را از کار می اندازد

امواج الکترومغناطیس قمر مشتری ماهواره ها را از کار می اندازد

دانشمندان متوجه شده اند یکی از قمرهای مشتری امواج الکترومغناطیسی منتشر می کند که یک میلیون بار قدرتمندتر از متوسط امواجی است که اطراف سیاره وجود دارد و می تواند ماهواره ها را از کاربیندازد.


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، تحقیقی جدید نشان می دهد بزرگترین قمر مشتری مقدار بی سابقه ای امواج الکترو مغناطیسی منتشر می کند.


 این قمر که Ganymede نام گرفته امواج الکترومغناطیسی تولید می کند که یک میلیون بار قدرتمندتر از متوسط امواجی است که در اطراف سیاره مشتری وجود دارد.


 این امواج در کل منظومه شمسی منتشر می شود و نوعی نور مانند شفق قطبی ایجاد می کنند. همچنین آنها الکترون هایی با انرژی بالا و خطرناک منتشر می کنند.


این ذرات الکترون با بار زیاد می توانند هزار برابر یک دستگاه اشعه ایکس دندانپزشکی انرژی ایجاد کنند. ذرات الکترون مذکور به راحتی از سپر ماهواره ها گذشته و در عایق اطراف بخش های حساس الکترونیکی این دستگاه ها جا بگیرند.


با تجمیع الکتریسیته در فضاپیما یا ماهواره ممکن است فرایند تخلیه شارژ با قدرت زیاد در داخل این دستگاه ها اتفاق  بیفتد.  به این ترتیب یک صاعقه کوچک درون ماهواره به وجود می آید و احتمالا بخش های مهم آن را از کار می اندازد.


البته تمام اجسام آسمانی این امواج را منتشر می کنند.


اما دانشمندان معتقدند امواجی که قمر Ganymede منتشر می کند بسیار قدرتمندتر از حد متوسط است زیرا این قمر در میدان مغناطیسی مشتری قرار گرفته است.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top