تامین ۴۰۰ پنل خورشیدی سیار برای عشایر

تامین ۴۰۰ پنل خورشیدی سیار برای عشایر

رئیس جهاددانشگاهی خراسان شمالی از انعقاد قرارداد تامین ۴۰۰ دستگاه پنل خورشیدی سیار برای مناطق عشایری استان خبر داد.


به گزارش ایسنا، دکتر رضا شاهین‌فر اظهار کرد: طی انعقاد تفاهم‌نامه چهارجانبه میان جهاددانشگاهی خراسان شمالی، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، اداره کل امور عشایر و شرکت توزیع نیروی برق استان،   به منظور استفاده از انرژی‌های نو در مناطق عشایری استان، این تفاهم نامه به مرحله اجرایی رسیده و منجر به عقد قرارداد شده است.


وی ادامه داد: در این راستا تامین ۴۰۰ دستگاه پنل خورشیدی سیار تعهد شده است که در بازه سه ماهه به منظور استفاده از انرژی‌های نو در مناطق عشایری استان اجرایی می‌شود.


وی استفاده از انرژی‌های نو در مناطق عشایری، ارتقای وضعیت اقتصادی – اجتماعی و رفاهی عشایر استان و بهره‌مندی بیشتر جامعه عشایر از امکانات کشور و همکاری مشترک در راستای ساماندهی یوردگاه‌های عشایری و استفاده از انرژی‌های نو را از اهداف و مزایای اجرای این طرح ذکر کرد.


شاهین فر خرید و تهیه لوازم مورد نیاز جهت تولید پنل های خورشیدی سیار، استفاده از ظرفیت‌های بومی و امکان تولید پنل های خورشیدی با استفاده از شرکت‌ها و افراد متخصص بومی، آموزش فنی عشایر متقاضی در خصوص نحوه استفاده و نگهداری پکیج‌های خورشیدی، اخذ تاییدیه های مورد نیاز از طرف جهاددانشگاهی از موسسات پژوهشی معتبر داخلی با نظارت شرکت توزیع نیروی برق استان و ایجاد نمایندگی خدمات پس از فروش در بجنورد و مراوه تپه را از تعهدات جهاددانشگاهی در این زمینه ذکر کرد که به مرحله اجرا رسیده است.


رئیس جهاددانشگاهی خراسان شمالی محدوده اجرایی این طرح را شامل محدوده مناطق عشایری خراسان شمالی(ییلاق و قشلاق) و مناطق قشلاقی استان گلستان ذکر کرد.


به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی، وی افزود: خدمت به مردم با اتکا به دانش فنی بومی از اهدف جهاددانشگاهی است که امید است در آستانه سالروز تاسیس این نهاد، اجرای این طرح گامی در این راستا باشد.


مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top