کشف همزاد کهکشان راه شیری

کشف همزاد کهکشان راه شیری

محققان در مطالعات اخیرشان اظهار کرده‌اند که کهکشان راه شیری یک همزاد از دست رفته دارد.


 به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، کهکشان راه شیری یک هم‌زاد از دست رفته دارد که این همزاد سومین کهکشان بزرگ در میان خوشه کهکشانی محلی به شمار می‌رود.


محققان کشف کرده‌اند که این کهکشان از دست رفته، نخست جدا شده و دو میلیارد سال گذشته توسط "کهکشان آندرومدا" (Andromeda galaxy) بلعیده شده است.


محققان نشانه‌هایی از جدا شدن این کهکشان از هم گسیخته  کشف کرده‌اند. آنها دریافتند که این کهکشان ۲۰ برابر از هر کهکشان دیگری که کهکشان راه شیری با آن ادغام شده است، بزرگتر است.


شبیه سازی‌های کامپیوتری جدید نشان می‌دهد که این کهکشان سومین کهکشان عظیم در میان خوشه کهکشانی محلی بوده است.


بر اساس مطالعات جدیدی که توسط محققان "دانشگاه میشیگان" (University of Michigan) انجام شده است، این کهکشان کانالیزه شده " M۳۲p "  نامیده می‌شود.


شواهدی نیز مبنی بر وجود آن در کهکشان اقماری "M۳۲ " وجود دارد."ریچارد دسوزا" (Richard D'Souza)، نویسنده اصلی این مطالعه گفت: این یک لحظه" یوریکا "بود. (یوریکا یک حرف ندا است که در زمان جشن یک کشف یا اختراع استفاده می‌شود.) ما دریافتیم که می‌توانیم از این اطلاعات برای مطالعه هاله ستاره‌ای بیرونی آندرومدا استفاده کنیم تا خواص بزرگترین کهکشان‌های از هم گسیخته را به دست آوریم.


"اریک بل"(Eric Bell) یکی از محققان این مطالعه افزود: ستاره شناسان برای مدت طولانی در حال مطالعه بر روی خوشه کهکشانی محلی بودند.


کشف و شناسایی همزاد بزرگ کهکشان راه شیری، برای من و دیگر محققان بسیار شوکه کننده بود.


کارشناسان می‌گویند همزاد کهکشان راه شیری پیش از اینکه از بین برود، بسیار گسترده بوده است.


به گفته کارشناسان، این کشف می‌تواند در نهایت به چگونگی شکل‌گیری کهکشان اقماری "M۳۲"در کهکشان آندرومدا نیز کمک کند.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top