رئیس سازمان فضایی: کنسرسیوم بخش خصوصی برای اپراتوری ماهواره تشکیل می‌شود

رئیس سازمان فضایی: کنسرسیوم بخش خصوصی برای اپراتوری ماهواره تشکیل می‌شود

رئیس سازمان فضایی ایران با اشاره به هدف برنامه ششم برای جذب ۹۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه فضایی از تشکیل کنسرسیوم بخش خصوصی برای اپراتوری ماهواره ای در کشور خبر داد.


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان فضایی ایران، مرتضی براری در حاشیه بازدید از یکی از شرکتهای بخش خصوصی فعال در حوزه فناوری فضایی کشور گفت: خوشبختانه ظرفیت بسیار مناسبی در بخش خصوصی شکل گرفته و تاکنون خدمات شایانی در توسعه فناوری فضایی بومی به کشور عرضه داشته است.


رئیس سازمان فضایی ایران تشکیل یک زنجیره همکاری از بخش خصوصی را لازمه توسعه بیشتر کشور در این حوزه دانست و افزود: امروز نیاز داریم تا در حوزه فضایی، بخش خصوصی فعال به یک زنجیره تبدیل شود و با تعامل و همکاری با دانشگاه ها که مراکز تربیت نیروی متخصص کشور هستند، بتواند نقش فعال تری در این حوزه داشته باشد.


وی ادامه داد: با توجه به پیشرفت های قابل ملاحظه بخش خصوصی چه در زمینه ساخت و طراحی ماهواره و چه در زمینه ارائه خدمات، وقت آن رسیده است تا اکوسیستم این حوزه با حضور فعال این بخش شکل گیرد.


براری خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در برنامه ششم توسعه، جذب ۹۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه فضایی کشور در نظر گرفته شده، بخش خصوصی می تواند با تشکیل کنسرسیوم های مشترک، در زمینه اپراتورهای ماهواره ای نیز سرمایه گذاری کند و در این حوزه حضوری پررنگ و فعال در کشور داشته باشد تا بتواند به ارائه خدمات کاربردی به جامعه بپردازد و به رونق بازار این فناوری در کشور کمک کند.


معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کمک به تجاری سازی محصولات فناورانه بخش خصوصی و صدور تاییدیه های فنی محصولات را از سوی سازمان فضایی ایران اقدامی موثر دانست و ادامه داد:سازمان فضایی ایران تلاش خواهد کرد تا با فراهم کردن بسترهای لازم به تجاری سازی محصولات فناورانه تولید شده در بخش خصوصی کمک کند و آماده همکاری با شرکت ها در زمینه اسپین آف محصولات فضایی (محصول مشترک دانشگاهی ) و توسعه بازار آن خواهد بود.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top