هزینه سفر زیرمداری

هزینه سفر زیرمداری "بلو اوریجین" اعلام شد

هزینه سفرهای زیرمداری "بلو اوریجین" که قرار است از سال آینده آغاز شوند، بین 200 تا 300 هزار دلار اعلام شد.


به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، شرکت "بلو اوریجین" (Blue Origin) قصد دارد از سال آینده، سفرهای زیرمداری خود را به فضا آغاز کند.


پیشتر، "جف بزوس" (Jeff Bezos)، مالک شرکت "بلو اوریجین" اعلام کرده بود سفر این فضاپیمای شش سرنشین موسوم به "نیوشفرد" (New Shepard)، در سال 2018 صورت می‌گیرد. گفته شده که در این سفر، هزینه هر صندلی، بین 200 هزار تا 300 هزار دلار خواهد بود. متخصصان معتقدند هزینه تعیین شده بلیط، برای یک سفر فضایی، بالا نیست زیرا این گونه سفرها، برای شرکت‌های مربوط، میلیون‌ها دلار هزینه خواهند داشت.


قرار است این فضاپیما، شش مسافر را تا 62 مایل بالاتر از سطح زمین ببرد که هزینه آن برای شرکت، حدود 10 میلیون دلار خواهد بود.در این فضاپیما، پنجره‌های بزرگی طراحی شده تا مسافران بتوانند به راحتی مناظر اطراف را ببینند. طی سال گذشته، بزوس، یک آدمک را به فضا فرستاد و مرتفع ترین آزمایش پرواز خود را انجام داد تا به ارتفاع مورد نظر خود برسد اما هنوز جزئیات زیادی از نخستین پرواز دارای سرنشین خود منتشر نکرده است.احتمال دارد سرنشینان نخستین پرواز، کارکنان "بلو اوریجین" باشند تا ایمنی پرواز تضمین و اعتماد دیگر داوطلبان جلب شود.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top