معرفی برترین‌های مسابقات کشوری ریاضی دانشجویی

معرفی برترین‌های مسابقات کشوری ریاضی دانشجویی

دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر و دانشگاه تهران رتبه‌های اول تا سوم چهل و دومین دوره مسابقات ریاضی دانشجویی ایران را از آن خود کردند.


به گزارش ایسنا، مسابقه ریاضی دانشجویی هر سال توسط انجمن ریاضی ایران برگزار می‌شود و دانشگاه‌های کشور در قالب تیم‌های حداکثر پنج نفره در آن رقابت می‌کنند.


در این دوره از مسابقات که از ۱۹ تا ۲۲ تیر در دانشگاه علم و فن‌آوری مازندران (بهشهر) با حضور 39 دانشگاه کشور برگزار شد، ۳۹ دانشگاه کشور شرکت داشتند و دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف موفق به کسب چهار مدال طلا و یک مدال نقره شدند.


بر اساس این گزارش، علی دائی‌نبی، سیدعلی ناصری صدر، محمد هنری و هومن فتاحی‌مقدم موفق به کسب مدال طلای این دوره از مسابقات شدند. همچنین آرمین بهنام‌نیا مدال نقره این مسابقات را به دست آورد.


بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه شریف، در این دوره از مسابقات تیم دانشگاه صنعتی امیرکبیر و تیم دانشگاه‌ تهران به ترتیب رتبه‌های دوم و سوم چهل و دومین دوره مسابقات ریاضی دانشجویی ایران را کسب کردند و تیم‌های دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی تهران موفق به کسب جایگاه‌های چهارم و پنجم این دوره از مسابقات شدند.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top