برگزاری مدرسه بین‌المللی تابستانی پدیده‌های گرفت در دانشگاه تبریز

برگزاری مدرسه بین‌المللی تابستانی پدیده‌های گرفت در دانشگاه تبریز

مدرسه بین‌المللی تابستانی ایرانی- فرانسوی اخترفیزیک به همت پژوهشکده فیزیک کاربردی و ستاره‌شناسی دانشگاه تبریز طی روزهای 5 و 6 مرداد ماه امسال برگزار می‌شود.


به گزارش ایسنا، این مدرسه با مشارکت محققان ایرانی و فرانسوی و به مناسبت ماه گرفتگی و نیز پدیده نادر تقارن مریخ برگزار خواهد شد.

فراهم آوردن محیطی مناسب به منظور گفت‌وگو و تبادل نظر در زمینه آشنایی با پدیده‌های گرفت و نقش ویژه آن‌ها در شناسایی مجهولات حوزه اختر فیزیک از اهداف عمده این مدرسه بوده و فرصت مناسبی برای محققان و علاقه‌مندان به‌ویژه دانش‌پژوهان جوان و دانشجویان است که با شرکت در آن از سخنرانی‌های متخصصین برجسته مدعو داخلی و خارجی در این زمینه بهره برده و به بحث وتبادل نظر بپردازند.

در این مدرسه تابستانی، شرکت‌کنندگان در کنار یادگیری مباحث مربوط به اخترفیزیک و نجوم، یک شب رصدی به یادماندنی را در بزرگترین رصدخانه کشور یعنی رصدخانه خواجه نصیرالدین طوسی تجربه کرده و به همراه اساتید، ماه‌گرفتگی کامل را تماشا و داده‌گیری خواهند کرد.

کمیته علمی اعضای ایرانی پروفسور یوسف ثبوتی، سعدالله نصیری قیداری، دکتر علی عجب‌شیری‌زاده (دبیر)، احسان توابی، اسدالله قمری‌نژاد و علی ابراهیمی سراج و اعضای فرانسوی مدرسه، ژان پیر روزلوت، سرژ کوچمی، ژان لوک مارتین، سیلویه لورنت، فیلیپ مورال، پاتریس گارموت و ژان موته است.

در این مدرسه دانشجویان و علاقه‌مندان می‌توانند شرکت کنند.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وب‌سایت http://riapa.tabrizu.ac.ir/fa مراجعه کنند.


مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top