نقاشی‌های

نقاشی‌های "ونگوگ" در تصاویر طوفان‌های "مشتری"+عکس

ممکن است در نگاه اول تصور کنید این تصاویر آثار "ونسان ونگوگ" (Vincent Van Gogh) نقاش نامی هلندی هستند اما این تصاویر چرخش‌های خیره کننده طوفان‌های عظیم در سطح مشتری را نشان می‌دهند.


به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی‌میل، این تصاویر که توسط کاوشگر "جونو" (Juno) ناسا ثبت شده است، طیف وسیعی از طوفان‌های نیمکره شمالی سیاره مشتری را نشان می‌دهند.


ناسا گفت: این تصویر کمربندهای ابری در حال چرخش  و گرداب‌های عجیب نیمکره شمالی را نشان می‌دهد.


هنگام ثبت این تصاویر، کاوشگر جونو حدود 15 هزار و500 کیلومتر بالاتر از ابرهای این سیاره و بالاتر از عرض 56 درجه شمالی بود.


ناسا توضیح داد، منطقه‌ای که در اینجا دیده می‌شود با توجه به شکل گیری ابرهای چرخشی مختلف، تا حدودی پر هرج ومرج است.


ستاره‌شناسان گفتند: به طور کلی، ابرهای تیره‌تر در جو مشتری در قسمت‌های عمیق‌تر وپایین‌تر قرار دارند، در حالی که ابرهای درخشان بالاتر هستند. ابرهای درخشان به احتمال زیاد از آمونیاک یا آمونیاک و آب تشکیل شده‌اند که با مواد آلی ناشناخته نیز ترکیب شده‌اند.با این حال، با "تلسکوپ جونو" (JunoCam) ما می‌توانیم ساختار دقیق سیستم آب و هوایی را مشاهده کنیم.


"جرالد ایشستات" (Gerald Eichstädt) و "شان دوران" (Seán Doran) محققان این مطالعه، این تصویر را با استفاده از داده‌های تصویرگر تلسکوپ جونو ثبت کرده‌اند.


این تصویرخیره کننده جدید، نیروی جت‌ها و گرداب‌ها را در "کمربند معتدل شمالی- شمالی" (North North Temperate Belt) مشتری اندازه گیری می کند.


این تصویر زمانی ثبت شد که این فضاپیما حدود 7 هزار و 900 کیلومتر بالای ابرهای غول گازی قرار داشت.فضاپیمای جونو ناسا این تصویر رنگی را 23 مه 2018 در ساعت 10:31 بعد از ظهر به وقت منطقه زمانی اقیانوس آرام ثبت کرده است. این سیزدهمین پرواز نزدیک جونو به سیاره مشتری بود. کمربند شمالی- شمالی، به رنگ قرمز مایل به نارنجی در سمت چپ مرکز قرار دارد.


دکتر "امی سایمون" (Amy Simon)  نویسنده اصلی مقاله گفت:  طوفان‌ها پویا هستند، و این چیزی است که ما در لکه سرخ بزرگ می‌بینیم.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top