روسیه با اسپیس ایکس رقابت می کند

روسیه با اسپیس ایکس رقابت می کند

روسیه قصد دارد در رقابت با الون ماسک موشکی با قابلیت چند بار استفاده بسازد. این موشک تا سال ۲۰۲۲ رونمایی می شود.


 به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تلگراف، روسیه در رقابت با الون ماسک مشغول ساخت موشکی قابل استفاده است که می تواند مانند یک هواپیمای فضایی به سمت زمین پرواز کند.


این درحالی است که در سال های اخیر با ظهور شرکت اسپیس ایکس و دیگر شرکت های فضایی، موشک های روسی محبوبیت خود را از دست داده اند.


موشک جدید هنوز نامگذاری نشده اما مشخصاتی از طراحی آن منتشر شده است.


بوریس استاوسکی مدیر این پروژه در بیانیه ای در وب سایت (بنیاد مطالعات پیشرفته روسیه) FPI می نویسد: قسمت اول موشک در ارتفاع ۵۹ تا ۶۶ کیلومتری زمین جدا می شود و به منطقه پرتاب برمی گردد. این موشک قابلیت حمل ۶۰۰ کیلوگرم بار به مدار زمین را دارد.


شیوه بازگشت این موشک با موشک های اسپیس ایکس و بلو اوریجین متفاوت است. هر دو این شرکت ها موشک را طوری طراحی کرده اند که به طور عمودی و با موتورهای خود به زمین برگردند. از سوی دیگر موشک روس در مقایسه با نمونه های آمریکایی بار کمتری می تواند حمل کند.


 به هرحال پیش بینی می شود چنین موشکی تا سال ۲۰۲۲ رونمایی شود.


 این درحالی است که روسیه به دلایل مختلف تاکنون در حوزه موشک های چند بار قابل استفاده با ماسک رقابت نکرده است. یکی از دلایل این است که روسیه نتوانسته سرمایه لازم برای برنامه های فضایی خود را تامین کند.


روسیه از اواخر دهه ۱۹۸۰ و اوایل دهه ۱۹۹۰ میلادی پروژه ساخت موشک های چند بار مصرف را آغاز کرد اما با پایان دهه ۱۹۹۰ میلادی این پروژه رها شد.


موشک FPI با همکاری سازمان فضایی روسیه ساخته می شود.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top