تصویر نجومی روز ناسا: نزدیک شدن سیاره مریخ به زمین

تصویر نجومی روز ناسا: نزدیک شدن سیاره مریخ به زمین

از آنجا که فاصله سیاره مریخ نسبت به زمین با چرخش هر دو سیاره به دور خورشید، به شدت تغییر می‌کند، ظاهر مریخ هم در آسمان به شکل چشمگیری عوض می‌شود.

سیاره مریخ درحال حاضر در آسمان زمین، درخشان است و با توجه به نزدیک شدن سیاره به مقابله‌اش در سال 2018، اکنون درحال نزدیک شدن و درخشان تر شدن هم است؛ در زمان مقابله، سیاره مریخ به نزدیک‌ترین فاصله‌اش نسبت به زمین می‌رسد، این اتفاق در اواخر ماه جولای (اوایل مرداد ماه) رخ خواهد داد.

این مجموعه از تصاویر شفاف و واضح گرفته شده به وسیله تلسکوپ، میزان افزایش اندازه این سیاره را به صورت پایدار از ماه ژانویه (بالا سمت چپ تصویر) تا ماه آوریل (پایین سمت راست تصویر) نشان می‌دهد.

در طی این مدت زمان، فاصله مریخ نسبت به زمین از 284 میلیون کیلومتر در ماه ژانویه به 129 میلیون کیلومتر در ماه آوریل رسیده است و اندازه ظاهری آن در آسمان هم بیش از دو برابر شده است.

سیاره مریخ در نزدیک ترین فاصله‌اش نسبت به زمین، حدوداً به 58 میلیون کیلومتری زمین خواهد رسید و اندازه ظاهری آن بیش از دو برابر اندازه مریخ پایین سمت راست تصویر خواهد شد. در آن زمان، روشنایی سیاره مریخ با درخشش سیاره مشتری در آسمان شب سیاره زمین، رقابت خواهد کرد، البته این را هم به یاد داشته باشید که شایعات اجتناب ناپذیر موجود در اینترنت درباره این رویداد را باور نکنید.

See Explanation.  Clicking on the picture will download
the highest resolution version available.

برای مشاهده تصویر در اندازه بزرگتر اینجا کلیک کنید.


اعتبار تصویر: Damian Peach Chilescope team
منبع: ناسا (NASA)


مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top