جف بزوس رویای ایجاد زیستگاه روی کره ماه را تشریح کرد

جف بزوس رویای ایجاد زیستگاه روی کره ماه را تشریح کرد

"جف بزوس" رئیس شرکت خصوصی "بلو اوریجین"(Blue Origin) قصد دارد که فعالیت‌های خود را فراتر از زمین توسعه دهد و انسان‌ها را در ماه مستقر کند.


به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، "جف بزوس" رئیس شرکت خصوصی "بلو اوریجین"(Blue Origin) در گفت‌وگویی با نشریه گیک‌وایر(geekwire) اعلام کرد که خواستار همکاری "بلو اوریجین" با "ناسا" و "آژانس فضایی اروپا"( ESA) است تا یک زیستگاه دائمی را برای انسان در ماه ایجاد کند و هر آنچه که را که لازم است، انجام دهد تا این رویا را به حقیقت مبدل سازد.


این شرکت پیش از این پروژه‌ای را پیش‌بینی کرده است که در آن یک فرودگر ماه موسوم به "بلو مون"(Blue moon) تا اواسط سال 2020 در ماه راه‌اندازی شود. این در حالی است که انجام این پروژه مشروط بر حمایت‌های کافی است.


بزوس گفت: کره ماه برای ایجاد یک اجتماع انسانی کاملا مناسب است.


کره ماه حاوی آب است که می‌تواند به هوا و سوخت موشک تبدیل شود.


وی پیش‌بینی کرد که انتقال بیشتر صنایع سنگین زمین به فضا در ده‌های آتی ساده‌تر خواهد شد و همچنین گفت که ممکن است برخی از افراد روی سیارک‌های توخالی کار کنند. ممکن است در آینده، زمین به محلی برای اهداف  "صنایع سبک" تبدیل شود.


در تمام این موارد بلو اوریجین الزاما نقشی ندارد. در واقع بزوس تمایل دارد که خود مردم را برای انجام وظایفی از قبیل تولید زیستگاه انسانی در ماه به کار گیرد. 


دیدگاه "بزوس" برخلاف "الون ماسک" است. زیرا الون ماسک برنامه دارد که روی کره "مریخ" کلنی انسانی ایجاد کند.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top