آرشیو

آرشیو "ویکی‌پدیا" به کره ماه ارسال می‌شود+تصاویر

یک سازمان غیراتفاعی قصد دارد آرشیو اطلاعات دانشنامه آزاد موسوم به ویکی‌پدیا را تا سال 2020 به کره ماه برساند.


به گزارش ایسنا و به نقل از ورج، "بنیاد ماموریت آرچ"( The Arch Mission Foundation) به عنوان یک بنیاد غیرانتفاعی قصد دارد آرشیوی از دانش بشریت را به فضا بفرستد.


این بنیاد امیدوار است که تا سال 2020، میلیون‌ها صفحه از ویکی‌پدیا را به ماه ارسال کند.


این بنیاد در حال برنامه‌ریزی برای ارسال یک کتابخانه از مقالات ویکی‌پدیا به ماه است. "بنیاد آرچ" اعلام کرده است که قصد دارد میلیون‌ها مقاله را به فضا ارسال کند و آنها را بر روی ورق‌های فلزی که از  موی انسان نازکتر هستند، حک کنند.


آنها ادعا می‌کنند که می‌توانند میلیون‌ها صفحه را در یک بسته کوچکتر از یک CD معمولی ارسال کنند."بنیاد آرچ" در سال 2015 با هدف ایجاد آرشیو فرهنگ بشریت در مکان‌های مختلف در سراسر جهان به منظور آگاهی‌بخشی به مردم در مورد فضا ایجاد شد.


"نووا اسپیواک"، بنیانگذار بنیاد گفت: ما از این پروژه برای بایگانی تمدن انسانی در اطراف منظومه شمسی استفاده می‌کنیم تا یک پشتیبان اطلاعات دائمی از تمامی دستاوردهای فرهنگی و علمی داشته باشیم. بنابراین یک نسخه از دانش ما، هنر ما، زبان ما، تاریخ ما و همه چیزهایی که ذهن انسان تولید کرده است، در فضا موجود خواهد بود.


آرشیوهای فضایی دارای توان بالقوه بقای میلیون‌ها تا میلیاردها سال در فضا هستند و ممکن است تنها بقایای تاریخ بشری باشد.


"بنیاد آرچ" با استارتاپ فضایی "آستروباتیک"(Astrobotic) همکاری خواهد کرد تا آرشیو را به ماه بفرستد."آستروباتیک" مشتاق است که هر چه زودتر اولین سرویس را به ماه تحویل دهد. این شرکت نوپا در حال حاضر در حال توسعه یک سیستم تحویل روباتیک بین زمین و ماه و همچنین یک ناوگان از کاوشگرهایی است که می‌توانند در سطح ماه حرکت کنند.


اولین ماموریت این شرکت فضایی این است که در اواسط سال 2020 یک فرودگر با نام "پرگرین"(Peregrine) را توسط یک موشک "Atlas V" به ماه بفرستد. این سفر همانی خواهد بود که صفحات کوچک فلزی ویکی‌پدیا را به همراه خواهد داشت."جان تورنتون" رییس "آستروباتیک" می‌گوید: شگفت‌انگیز است که ماموریت ما دانش بشری را برای میلیون‌ها سال به فضا می‌سپارد. این کتابخانه قمری نه تنها حاوی دانش و فرهنگ بشر خواهد بود، بلکه اولین مأموریت تجاری به ماه نیز خواهد بود.


البته این اولین قطعه از اطلاعات نیست که بنیاد آرچ به فضا می‌فرستد.در اوایل سال جاری، این بنیاد هر سه جلد کتاب معروف "اسحاق آسیموف" را که روی دستگاه‌های ذخیره‌سازی دیجیتالی کوچک بارگذاری شده بود، به همراه خودروی تسلا رودستر که عازم مریخ شد، توسط موشک "فالکون هوی" شرکت اسپیس‌ایکس به اعماق فضا فرستاد.
مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top