استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر برای مقابله با بحران آب

سرپرست معاونت پژوهشی سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به نیازسنجی انجام شده و برای مقابله با بحران آب، سازمان جهاد دانشگاهی در بحث انرژی‌های تجدیدپذیر وارد عمل شده است که بومی‌سازی این تکنولوژی می‌تواند گام موثری برای رفع بحران آب باشد.


به گزارش ایسنا، دکتر «نجف قراچورلو» در جلسه هم‌اندیشی توسعه فعالیت‌های جهاد دانشگاهی آذربایجان‌شرقی با اشاره به فعالیت‌های معاونت پژوهشی این سازمان اظهار کرد: در حوزه پزشکی فعالیت سازمان جهاد دانشگاهی در زمینه درمان ناباروری و آزمایشگاه‌های تخصصی و فوق تخصصی است هم‌چنین راه‌اندازی کلینیک طب پیشگیری و ارتقای سلامت از دیگر فعالیت‌های این سازمان در حوزه پزشکی است که امیدواریم امسال به بهره‌برداری برسد.


قراچورلو گفت: زمانی که پروژه‌هایی را اجرا می‌کنیم صرفاً اجرای پروژه را در اولویت قرار نمی‌دهیم، بلکه خوداکتفایی نظام را نیز دنبال کرده و فعالیت‌ها را با سمت اشتغالزایی پیش می‌بریم.


وی ادامه داد: برنامه آتی این سازمان تبدیل پژوهشکده توسعه و برنامه‌ریزی به یک پژوهشگاه و ایجاد یک پژوهشکده در حوزه فناوری با رویکرد انرژی‌های نو هم‌چنین پژوهشکده‌ای در بخش پزشکی به‌عنوان پشتیبانی‌کننده علمی و توسعه درمان ناباروری است.


قراچورلو با اشاره به افزوده شدن نام جهاد دانشگاهی به بند(ز)  تبصره( ۹) بودجه امسال، خاطرنشان کرد: برخورداری این بودجه‌های پژوهشی می‌تواند در راستای اضافه شدن بر فعالیت‌ها و برای رفع مشکلات و پروژه‌های تحقیقاتی موثر باشد.


 رئیس پژوهشکده توسعه و برنامه‌ریزی جهاد دانشگاهی اظهار کرد: با عنایت به رسالت جهاد دانشگاهی در زمینه رفع نیازهای پژوهشی- آموزشی هم‌چنین نیاز روزافزون کشور به اجرای تحقیقات برنامه‌ریزی شده و هدفمند، معاونت پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی در سال 1388 اقدام به صدور مجوز موافقت اصولی پژوهشکده توسعه و برنامه‌ریزی کرده است.


وی ادامه داد: این پژوهشکده در سه گروه پژوهشی شامل گروه توسعه پژوهشی جامعه‌شناسی، توسعه مدیریت و  برنامه‌ریزی منطقه‌ای فعالیت می‌کند که تاکنون بیش از ۶۰ پروژه تحقیقاتی و تولیدی را از بدو شروع فعالیت خود به سرانجام رسانده است.


وی توضیح داد: برخی از این پروژه‌ها در قالب شبکه برنامه گروه‌ها قرار دارد که  به جای پرداختن به کارهای پراکنده، هر گروهی یک برنامه سه ساله را دنبال کرده و پروژه‌هایی به شکل تولید، تعریف کرده است و نهایتاً پس از سپری شدن مدت زمان شبکه برنامه به یک دانش فنی و قطبیت خواهد رسید که دستگاه‌های اجرایی می‌توانند با پرداخت ۵۰ درصد هزینه‌های پروژه، همکاری مشترکی را با پژوهشکده آغاز کنند.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top