اختصاص میز به فضانوردان معروف در مدارس روسیه+تصاویر

اختصاص میز به فضانوردان معروف در مدارس روسیه+تصاویر

در مدارس روسیه میز فضانوردان معروف ایجاد می‌شود.


به گزارش ایسنا؛ دولت روسیه در صدد است به روش‌های تشویقی مختلف، افتخارات فضایی این کشور که سال‌ها به دست فراموشی سپرده شده بود را احیا کرده و گسترش دهد. براساس این سیاست، دانش آموزان مدارس روسیه روز جهانی فضانوردی را با "درس گاگارین" شروع می‌کنند که در آن درباره دستاوردهای فضایی روسیه با دانش آموزان صحبت می‌شود.


همچنین مدارس روسیه ملزم شدند اگر فضانوردی در مدرسه آنها تحصیل می‌کرده، نیمکتی‌هایی را به به یاد آنها اختصاص دهند. این کار قبل از فروپاشی برای چند فضانورد مشهور انجام شد حتی مدرسه ای که یوری گاگارین در آن درس می‌خواند را به کلی تبدیل به موزه گاگارین کردند. اما بعد از فروپاشی به کلی بزرگداشت روز پرواز گاگارین از رونق افتاد.امسال به مناسبت روز جهانی کیهان نوردی، "میز یادگار افتخارات فضایی مدرسه ما" در بعضی آموزشگاه‌ها ایجاد و رونمایی شد. از جمله مدرسه کامارف در شهر ستارگان است که رامان راماننکو و سرگئی ولکف در آن درس می خواندند.


از جمله دیگر مدارسی که امسال صاحب "میز یادگار افتخارات فضایی مدرسه ما"  شدند می‌توان به آموزشگاه‌هایی در شهر پروکوپیفسک، جایی که بوریس والینف فضانورد ناو سایوز-5 و سایوز-21 ، مدرسه شماره 10 شهر سواستوپل که آنتوان اشکاپلروف (یکی از فضانوردان فعلی ایستگاه فضایی بین المللی) در آن تحصیل می‌کرد را نام برد.


در هر کدام از این مدرسه‌ها، در کنار نیمکتی که به گاگارین اختصاص دارد، بر روی نیمکت دیگری، یادمان‌هایی از فضانوردی قرار می‌گیرد که روزگاری شاگرد این مدرسه بوده تا نشان داده شود راهی که او باز کرد همچنان توسط نسل های بعدی ادامه پیدا می‌کند.


یوری شویتکین نماینده دومای روسیه که یکی از حامیان این برنامه است می‌گوید امیدواریم انجام چنین کارهایی بتواند جوانان و نوجوانان را تشویق کند تا به نسل‌های بعدی کشور در زمینه توسعه فناوری‌های فضایی تبدیل شوند.
مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top