ایجاد شبکه رصدخانه های کشور

ایجاد شبکه رصدخانه های کشور

معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران از فراهم کردن و توسعه زیرساخت های مناسب و ایجاد شبکه رصدخانه های کشور به عنوان گامی موثر در راستای اعتلای حوزه نجوم خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی براری در صفحه اینستاگرام شخصی خود نوشت: امروز بازدیدی از رصدخانه پایش اجرام فضایی، مرکز ماهدشت سازمان فضایی ایران داشتیم و فرصت مناسبی بود تا مروری بر برنامه های حوزه نجوم سازمان فضایی ایران داشته باشیم.


رئیس سازمان فضایی ایران افزود: درسال جاری همگام با تدوین برنامه سایر حوزه ها در سازمان، برنامه های مناسبی نیز در حوزه نجوم تدوین و اهداف بسیار مهمی برای فعالیت این حوزه تعریف شده است.


وی خاطرنشان کرد: ایجاد زیر ساخت و بستر مناسب برای اخذ داده های نجومی در محدوده های مختلف طیف الکترومغناطیسی از جمله طیف های مرئی و رادیویی، توسعه سامانه پایش اجرام نزدیک به زمین، همکاری موثر و تعامل با سازمان ها، نهادها و مراجع داخلی و بین المللی مرتبط با فعالیت های نجوم اکتشافات فضایی ازجمله برناه های آتی سازمان فضایی ایران است.


براری تاکید کرد: همچنین توسعه و گسترش فعالیت های نجومی در بین اقشار مختلف مردم از جمله برگزاری جشنواره عکاسی نجومی، کمک به توسعه کسب و کارهای حوزه نجوم در سراسر کشور، برگزاری اولین رویداد ایده پردازی اپلیکیشن های کاربردی نجوم و اجرای مسابقه رصد اجرام آسمانی از برنامه های مهم ما در سازمان فضایی است که به زودی در این خصوص اطلاع رسانی خواهد شد.


وی عنوان کرد: تلاش خواهیم کرد تا با فراهم کردن و توسعه زیرساخت های مناسب و ایجاد شبکه رصدخانه های کشور گامی موثر در راستای اعتلای حوزه نجوم کشور برداشته شود.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top