برگزاری جشن بین‌المللی

برگزاری جشن بین‌المللی "شب یوری" 2018 در آمریکا

مراسم شب یوری 12 آویل هر سال برای بزرگداشت دو رخداد بزرگ و مجزا از هم در عرصه فضانوردی برگزار می‌شود.


به گزارش ایسنا، شب "یوری"(Yuri's Night) جشن جهانی برای بزرگداشت گذشته، حال و آینده بشریت در فضا است. گردهمایی شب یوری در سراسر دنیا به مناسبت دو یادبود تاریخی برگزار می‌شود که روز ۱۲ آوریل ۱۹۶۱ مصادف با سفر یوری گاگارین-نخستین انسان کیهان‌نورد روسی به فضا با فضاپیمای "وستوک ۱ " و  روز ۱۲ آوریل ۱۹۸۱ مصادف با پرواز نخستین شاتل فضایی ناسا را شامل می‌شود .این مراسم هر ساله 12 آوریل(23 فروردین) در کشورهای مختلف برگزار می‌شود.


در این مراسم فضانوردان سرشناس و افراد علاقه مند به فضا و اکتشاف شرکت می‌کنند. هدف از برگزاری این جشن افزایش علاقه عمومی و الهام بخشیدن به کاوشگران جوان است.


ایده جشن شب یوری اولین بار توسط "لورتا هیدالگو"( Loretta Hidalgo Whitesides)، "جورج تی وایت ساید" ( George T. Whitesides ) و "تریش گارنر" (Trish Garner) در سال 2000 مطرح شد. اولین شب یوری در 12 آوریل سال 2001 برگزار شد.


در آوریل 2011 به مناسبت سالگرد پنجاه سالگی سفر گاگارین به فضا این جشن در 75 کشور سراسر دنیا برگزار شد و جمعا بیش از 100 هزار نفر در این جشن حضور داشتند. این مراسم در مراکز ناسا، موزه‌ها، مدارس و دیگر مکان‌ها برگزار می‌شود.


امسال نیز تیم برگزاری این جشن بین‌المللی بسیار هیجان زده هستند تا بتواند دو رویداد بزرگ را در سواحل شرقی و غربی ایالات متحده برگزار کنند.


 مراسم اول که در سال‌های اخیر در یک مکان در کنار "فضاپیمای اندور"(Space Shuttle Endeavour) برگزار شده، "شب یوری لس آنجلس"(Yuri’s Night LA) است.


رویداد دوم که به مناسبت این روز رخ می‌دهد، در کنار شاتل فضایی آتلانتیس در مرکز فضایی کندی در ایالت فلوریدا برگزار می‌شود. در این مراسم نیز "نیکول استات" (Nicole Stott) فضانورد آمریکایی حضور دارد.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top