در اسکاتلند، ردپای ۱۷۰ میلیون ساله دایناسور کشف شد

در اسکاتلند، ردپای ۱۷۰ میلیون ساله دایناسور کشف شد

محققان حدود ۵۰ ردپا متعلق به بزرگترین دایناسورهای جهان با قدمت ۱۷۰ میلیون سال را در اسکاتلند کشف کرده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از میل آنلاین، دانشمندان حدود ۵۰ جای پا از بزرگترین دایناسورهای جهان در جزیره Isle of Skye کشف کرده اند.


این ردپاها به حیواناتی با پنجه های تیز  و گوشتخوار تعلق دارد که ۱۷۰ میلیون سال قبل می زیسته اند. اما جالب آنکه ردپای این دایناسورها با طول حدود ۱۵ متر به تازگی در صخره های این جزیره کشف شده است. دانشمندان معتقدند این ردپاها قدیمی ترین فسیلی است که در اسکاتلند کشف شده است.


همچنین این ردپاها نشان می دهد دایناسورهای مورد نظر با بقیه حیوانات در آرامش می زیسته اند. این دومین ردپای دایناسوری است که در جزیره Skye کشف می شود. انجام مطالعات در این جزیره به دلیل شرایط آب و هوایی و امواج کار مشکلی است.


استیو بروسات از دانشگاه ادینبورگ و رهبر این پژوهش می گوید: هرچه بیشتر جزیره را بررسی می کنیم، ردپاهای بیشتری می یابیم. در سایت جدید ردپای دو دایناسور گردن بلند وجود دارد که از  خانواده Brontosaurus و تی رکس هستند. این حیوانات در مرداب های کم عمق می زیسته اند.


درهرحال بیشتر ردپاهای کشف شده در این جزیره به اعضای قدیمی تر خانواده تی رکس تعلق دارند که روی دوپا راه می رفته اند و قدشان بیش از ۲ متر بوده است. اما بزرگترین ردپا با عرض ۷۰ سانتیمتر به یک sauropod تعلق دارد.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top