ادامه روند افزایش دما در تمام مناطق کشور

ادامه روند افزایش دما در تمام مناطق کشور

سرپرست مدیریت شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور از ادامه روند افزایش دما در تمام مناطق کشور تا اوایل هفته آینده خبر داد و گفت: دمای پایتخت در روز پنجشنبه هفته جاری به 30 درجه بالای صفر می رسد.


مسعود حقیقت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، خروج سامانه بارشی از شمال شرق کشور را یادآور شد و افزود: امروز سه شنبه شاهد خروج تدریجی سامانه بارشی هستیم که از روزهای گذشته وارد کشور شده بود؛ بر این اساس به نظر می رسد تا پیش از ظهر امروز در خراسان رضوی رگبار پراکنده باران داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: با ورود این سامانه به شرق کشور، در روز گذشته در خراسان رضوی به ویژه شهر مقدس مشهد بارش باران داشتیم اما از بعدازظهر امروز این سامانه که از روز گذشته با سرعت زیاد وارد کشور شده بود از شرق خارج می شود و فردا برای بخش هایی از غرب و البرز مرکزی به ویژه مناطقی از آذربایجان شرقی و غربی و قسمت هایی از دامنه البرز بارش پراکنده را پیش بینی می کنیم.

کارشناس هواشناسی برای امروز و فردا در دامنه های جنوبی البرز به ویژه استان های قزوین، تهران، البرز و برخی قسمت های شرقی و مرکز کشور وزش باد شدید را پیش بینی کرد و گفت: با توجه به اینکه این سامانه درحال خروج از کشور است، در برخی مناطق به ویژه مناطق کویری می تواند تولید گردوخاک کند.

حقیقت اظهار کرد: دریای عمان به ویژه قسمت های جنوبی استان سیستان و بلوچستان امروز مواج است و ارتفاع امواج نیز زیاد خواهد بود.

وی همچنین از ورود یک سامانه بارشی جدید در روز پنجشنبه هفته جاری به مناطق غربی کشور خبر داد و گفت: در روز پنجشنبه با نزدیک شدن یک سامانه جدید به شمال غرب کشور برای استان های آذربایجان شرقی و غربی و اردبیل بارش باران پیش بینی می شود.


** گرمترین و سردترین مناطق کشور/ وضعیت هوای تهران

سرپرست مدیریت شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور، سردترین مناطق کشور را در امروز صبح به ترتیب فرودگاه اردبیل با منفی سه درجه و ورزقان در آذربایجان شرقی، تکاب و خیرآباد با منفی یک درجه اعلام کرد.

حقیقت گفت: گرمترین مناطق کشور نیز دیروز راسک با 39 درجه، میناب، شهداد و برازجان با 37 درجه، لامرد در استان فارس با 36 درجه و بافق در استان یزد با 35 درجه بالای صفر بودند.

وی درخصوص دمای پایتخت نیز اظهار کرد: تهران دیروز با دمای 28 درجه بالای صفر روز گرمی را پیش سر گذاشت، امروز صبح کمینه دمای پایتخت 14 درجه بود و پیش بینی می شود بیشینه دمای این شهر در روز پنجشنبه هفته جاری به 30 برسد.


مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top