سند حمایت طلبی کنترل آلودگی هوا اجرایی می‌شود

سند حمایت طلبی کنترل آلودگی هوا اجرایی می‌شود

ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی در راستای اجرایی‌سازی سند 'حمایت طلبی کنترل آلودگی هوا و کاهش تبعات آن بر سلامت' توسعه فناوری‌هایی همچون تجاری‌سازی موتورسیکلت برقی، فیلتر ذرات دوده دیزل (DPF)، مبدل کاتالیستی خودرو را دنبال می‌کند.


به گزارش روز شنبه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سند 'حمایت طلبی کنترل آلودگی هوا و کاهش تبعات آن بر سلامت' توسط فرهنگستان علوم پزشکی ایران و با همکاری دستگاه هایی همچون معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، شهرداری، سازمان حفاظت از محیط زیست، وزارت بهداشت، سازمان کنترل کیفیت هوا و سازمان های بین المللی همچون UNDP تدوین شد.

هدف از تدوین این سند حمایت طلبی برای انجام اقدامات موثر در کاهش آلودگی هوا با اولویت کلانشهرهای کشور است و در این سند به تفکیک برای دستگاه های مرتبط اقدامات و مسئولیت هایی مشخص شده است تا با انجام این اقدامات شاهد کاهش آلودگی هوا باشیم.

در این میان مبحث فناوری در کاهش آلودگی هوا مهم و تاثیر گذار است؛ زیرا بیشتر آلودگی هوا مرتبط با مسئله انرژی است و سوخت هایی که بر اثر سوختن آنها آلودگی ایجاد می شود و با توسعه فناوری هایی می توان در این مسیر گام برداشت.

ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی با انجام اقداماتی در راستای توسعه فناوری های کاهش آلودگی هوا، همچون تجاری‌سازی موتورسیکلت برقی، فیلتر ذرات دوده دیزل (DPF)، مبدل کاتالیستی خودرو را در شتاب اجرایی سازی سند دنبال می کند.

نشست های پیگیری اجرایی سازی آن در سازمان های مشارکت کننده برگزار می شود تا اقدامات انجام شده مورد بررسی قرار گیرد.


مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top