تا سال 2020 انرژی‌های نو از سوخت‌های فسیلی ارزانتر می‌شوند

تا سال 2020 انرژی‌های نو از سوخت‌های فسیلی ارزانتر می‌شوند

براساس گزارش جدید "آژانس بین‌المللی انرژی تجدیدپذیر"(IRENA)، انرژی‌های تجدیدپذیر تا سال 2020 ارزان قیمت‌تر از سوخت‌های فسیلی خواهند شد.


به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، به گفته "آژانس بین‌المللی انرژی تجدیدپذیر"(IRENA)، برق تولید شده از منابع تجدیدپذیر به زودی ارزان‌تر از مصرف سوخت‌های فسیلی خواهد بود.


این آژانس در گزارش جدید خود تحت عنوان "هزینه‌های تولید برق از منابع تجدیدپذیر در سال 2017" اعلام کرده است که پیشرفت تکنولوژی، عزم دولت‌ها و پیشبرد پروژه‌ها، هزینه‌های مربوط به انرژی‌های تجدیدپذیر را کاهش داده است و تا سال 2020 انرژی تجدیدپذیر از سوخت فسیلی پیشی خواهد گرفت.


در حالی که این گزارش موضوع را در گستره جهان بررسی کرده است، اما کشور چین نقش مهمی در کاهش هزینه‌ها ایفا می‌کند. قیمت متوسط برق در این کشور از حدود 0.43 دلار برای هر وات در سال 2016 به 0.3 دلار در سال 2017 کاهش یافته است.


این کشور با نصب 52.83 گیگاوات ظرفیت خورشیدی جدید در سال 2017، ظرفیت کلی را به 130.25 گیگاوات رساند که حدود 7.3 درصد از کل تولید برق چین است.


چین همچنین 12.8 گیگاوات برق از منابع آبی و 45.78 گیگاوات از منابع حرارتی به چرخه تولید برق خود اضافه کرد.


این کارها وابستگی چین را به سوخت‌های فسیلی کاهش داده است.


همچنین تعداد ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی در سال 2017 با 51 درصد افزایش روبرو بود.


براساس گزارش آژانس بین‌المللی انرژی تجدیدپذیر، هزینه‌های پایین‌تر انرژی تجدیدپذیر، جامعه را به سمت استفاده از نیروی برق سوق می‌دهد و موجب رواج وسایل نقلیه برقی خواهد شد.


همانطور که در این گزارش آمده است، چین در زمینه انرژی تجدیدپذیر تاثیرگذار و الهام‌بخش است. بدیهی است که تاثیر فعالیت‌های این چنینی در کشوری با این وسعت تأثیر بزرگی بر میانگین‌های جهانی خواهد داشت.


در بخش اقتصادی آن نیز موجب می‌شود کشورهای سراسر جهان توجه خاص خود را به فعالیت‌های چین در زمینه انرژی تجدیدپذیر معطوف کنند تا بتوانند انرژی پاک و ارزان را برای همگان به ارمغان بیاورند.


اما در ایالات متحده آمریکا، "دونالد ترامپ" رئیس جمهور این کشور به تازگی 30 درصد به تعرفه واردات صفحات خورشیدی تحت عنوان برنامه "آمریکا اول" افزوده است، که احتمالا این کشور را در روند جهانی حرکت به سمت منابع انرژی تجدیدپذیر با مشکل مواجه می‌کند.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top