مدرسه زمستانی هندسه محاسباتی برگزار می شود

مدرسه زمستانی هندسه محاسباتی برگزار می شود

دهمین دوره مدرسه زمستانی هندسه محاسباتی (winter School) در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود.


به گزارش روز سه شنبه گروه علمی ایرنا از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، آزمایشگاه آلگوریتم و هندسه محاسباتی این دانشگاه اسفند جاری مدرسه زمستانی هندسه محاسباتی را برگزار می کند.

مدرسه زمستانی هندسه محاسباتی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر از 10 سال قبل برگزار می شود و در این دوره اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه های مختلف علاوه بر حضور در کارگاه های آموزشی در بحث های تحقیقاتی نیز مشارکت دارند.

این مدرسه زمستانی با هدف آشنایی محققان، اساتید و دانشجویان علوم کامپیوتر با مرزهای دانش در زمینه هندسه محاسباتی و آلگوریتم، ایجاد گروه های پژوهشی و تحقیقاتی متناسب با زمینه های دوره، آشنایی مشاهیر علوم کامپیوتر جهان با شرایط مناسب علمی – آموزشی کشور، ایجاد ارتباط بین محققان داخلی و مشاهیر علمی خارجی، ایجاد ارتباط داخلی علمی – پژوهشی و تحقیقاتی برپا خواهد شد.

دهمین مدرسه زمستانی هندسه محاسباتی از 5 اسفند به مدت 10 روز در دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر میزبان علاقمندان است. همچنین دستاوردهای جدید این حوزه در قالب مقالات علمی ارائه می شود.

در این مدرسه زمستانی سه دانشمند برجسته یعنی هلموت آلت/ Helmut Alt از دانشگاه فریر برلین آلمان، ژان دنیل بوزنانت از موسسه تحقیقاتی علوم رایانه و ریاضی کاربردی اینریای فرانسه/ Jean-Daniel Boissonnat و کارولا ونک/Carola Wenk از دانشگاه تولین از لوئیزیانای امریکا حضور خواهند داشت.

مدرسه زمستانی یک فعالیت آموزشی- تحقیقاتی بین المللی پیشرفته و تخصصی شناخته شده است که در قالب یک Workshop انجام می‌شود. در این دوره آموزشی معمولاً تعدادی از محققان و پژوهشگران مطرح جهانی آخرین مطالعات و جدیدترین دستاوردهای علمی خود را به زبان انگلیسی در جمع محققان و پژوهشگران طرح و به بحث می گذارند.


مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top