تمام 27 موتور

تمام 27 موتور "فالکون هوی" تست می‌شود

تمام 27 موتور احتراق بزرگ‌ترین موشک تاریخ بامداد فردا(پنجشنبه) مورد آزمایشات نهایی قرار می‌گیرد.


به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، چند سال است که موشک "فالکون هوی"(Falcon Heavy) اسپیس‌ایکس بر سر زبان‌ها افتاده است، چرا که بزرگترین موشک ساخت بشر است که قرار است اولین سفر انسان را به مریخ میسر سازد.


بنابراین دیدن نزدیک شدن این موشک به انجام سفر رویایی‌اش هیجان انگیز است.


این موشک قبل از پرتاب فالکون9 به همراه محموله "زوما" که روز یکشنبه انجام شد، به صورت عمودی در پد 39A قرار گرفت و اسپیس‌ایکس چند عکس را به همراه یک ویدیو که توسط یک پهپاد گرفته شده بود، منتشر کرد.


"فالکون هوی" به پد بازگشت تا موتورهای احتراق آن در حالت ثابت مورد آزمایش قرار گیرد. این آزمایش بین ساعت 21:30 امشب تا 3:30 بامداد فردا به وقت ایران امشب انجام می‌شود.


تست آتش ثابت بدان معنی است که موشک تقریبا برای اولین پرتاب آماده است. قرار است این پرواز حامل محموله‌ای شامل یک خودروی "تسلا رودستر" باشد.


در طول این تست، تمام 27 موتور "مرلین" این موشک در حالی که موشک به صورت ثابت در پلت‌فرم پرتاب قرار گرفته، آزمایش خواهد شد.


این فرصتی است که تمام موتورها را یک بار همزمان تست کنند و روند اولیه پرتاب، فشار، درجه حرارت و جریان سوخت‌رسانی را نظارت کنند.


در صورت موفقیت آمیز بودن این تست می‌توان تاریخ پرتاب را به زودی برنامه‌ریزی کرد. در حال حاضر تاریخ پرتاب برای اواخر ماه ژانویه تنظیم شده است.


شایعاتی مطرح بود که سرنوشت این پرتاب به دلیل اتفاقی که برای محموله "زوما" افتاد در هاله‌ای از ابهام قرار خواهد گرفت، اما اسپیس‌ایکس اعلام کرد مراحل آماده‌سازی و پرتاب "فالکون هوی" طبق برنامه پیش خواهد رفت.


اسپیس‌ایکس امروز بدون تایید یا تکذیب اینکه مشکل از محموله مخفی "زوما" بوده است، تصریح کرد که برنامه زمانی "فالکون هوی" تحت تاثیر این موضوع قرار نخواهد گرفت.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top