آمادگی فضانوردان ایستگاه بین‌المللی برای جشن کریسمس

آمادگی فضانوردان ایستگاه بین‌المللی برای جشن کریسمس

در آخرین روزهای سال 2017 فضانوردان مستقر در ایستگاه بین‌المللی فضایی با جمع‌بندی تحقیقات، خود را برای برپایی جشن سال نو آماده می‌کنند.


به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، فضانوردان ایستگاه فضایی در انتظار اولین روز سال 2018 آخرین روزهای کاری سال 2017 را در حال چرخش در مدار زمین و پایان دادن کار تحقیقاتی در زمینه علوم حیات صرف کرده‌اند.


"نوریشیگه کانای" فضانورد ژاپنی اعزامی از سازمان فضایی ژاپن (JAXA) و "اسکات تینگل" آمریکایی از ناسا، سال را در حالی به اتمام می‌رسانند که بر روی مطالعاتی کار می‌کنند که به انسان اجازه می‌دهد در ماموریت‌های فضایی مدت بیشتری بیرون از مدار زمین بماند.


تحقیقات آنها بر روی فضاپیمای "پروگرس 67"(Progress 67) که یک فضاپیمای روسی است که در روز 14 ژوئن بیش از 3 تن مواد غذایی، سوخت و تجهیزات را به ایستگاه بین‌المللی فضایی تحویل داد، جمع‌بندی و تدوین شد.


این فضاپیما پس از اتمام اقامت شش و نیم ماهه در تاریخ 28 دسامبر ایستگاه را ترک کرد. "الکساندر میسورکین" و "آنتون شکاپلروف" از "Roscosmos"(آژانس فضایی روسیه) آن را با زباله پر کردند تا به زمین برگردد.ناسا گزارش می‌دهد که در آخرین هفته کاری سال 2017، "کانای" در حال تکمیل مطالعاتی درباره شرایط جسمانی در فضای بیرونی است. وی از دوچرخه ثابت ایستگاه فضایی برای اندازه‌گیری تنفس و سایر پارامترهای خود استفاده کرد.

انتظار می‌رود یافته‌های او به پزشکان کمک کند تا از این که فضانوردان به اندازه کافی برای انجام فعالیت‌های فیزیکی مانند راهپیمایی فضایی قوی هستند، اطمینان حاصل کنند.

در عین حال "تینگل" در حال جمع‌آوری نمونه برای پروژه "آزمایش پیشرفته گیاهان 05" است. وی گیاهانی را که در ایستاه فضایی کشت شدند را برداشت کرد و نمونه‌ها را در یک فریزر مخصوص برای تجزیه و تحلیل قرار داد.

پیش‌بینی می‌شود این مطالعه با مشاهده تغییرات در مولکول‌ها و ژن‌های گیاه نشان دهد که چگونه گیاهان تحت تاثیر میکرو گرانش قرار می‌گیرند.

فضانوردان ژاپنی و آمریکایی به همراه خدمه ایستگاه فضایی، هفته آخر سال 2017 کار خود را سبک می‌کنند. آنها طی این مدت فرصت برقراری ارتباط با خانواده‌هایشان در زمین را دارند.

همه افراد مستقر در ایستگاه فضایی بین‌المللی اولین روز سال جدید را تعطیل خواهند بود و در تاریخ 1 ژانویه 2018 یک وعده غذایی ویژه با هم صرف می‌کنند.

ناسا ویدیویی را منتشر کرد که فضانوردان مستقر در ایستگاه فضایی در مورد سنت‌ها و کارهای مورد علاقه خود در روز سال نو صحبت می‌کنند. در حال حاضر چهار نفر از آنها در ایستگاه هستند؛ یعنی "کانای"، "تینگل"، "جو آکابا" و "مارک ونده‌هی".

به عنوان مثال "کانای" در فیلم می‌گوید: مردم در ژاپن صبح روز سال نو بیرون می‌روند و اولین طلوع خورشید را تماشا می‌کنند. من خاطره‌ای از پدرم دارم که در صبح بسیار زود و سرد توکیو من را برای تماشای اولین طلوع خورشید همراه خود برد.

فضانوردان به همراه دو خدمه روسی ایستگاه می‌توانند 16 بار سال نو را تجربه کنند و جشن بگیرند، چرا که ایستگاه بین‌المللی فضایی هر 90 دقیقه یک دور کامل به دور زمین می‌چرخد.


مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top