روسیه ماهواره 45 میلیون دلاری خود را از دست داد

روسیه ماهواره 45 میلیون دلاری خود را از دست داد

دولت روسیه با یک بحران عجیب‌وغریب روبرو شد و ماهواره 45 میلیون دلاری این کشور به علت عدم رسیدگی و آزمون‌های مناسب و مشکل برنامه‌نویسی، از دست رفت.

روسیه همیشه یکی از کشورهای بسیار جاه‌طلب در زمینه سفر به فضا به حساب می‌آمده است.  با این وجود این کشور در چند سال اخیر از نظر صنایع فضانوردی چندان خوش‌اقبال نبوده است. این شرکت از سال 2015 چند عملیات ناموفق را تجربه کرده است که آخرین مورد آن‌ها شامل عدم موفقیت پروژه جدید آن‌ها به نام Meteor M بوده است.


این پروژه که هزینه اصلی انجام آن برابر با 2 میلیارد و 600 میلیون روبل یا 45 میلیون دلار بوده است، به‌تازگی به‌صورت کامل با شکست روبرو شده است. این پروژه به‌صورت بسیار عجیبی با شکست روبرو شد زیرا روسیه به‌طور پیش‌بینی نشده‌ای به‌صورت ناگهانی ارتباط خود با این ماهواره را از دست داد.یکی از مسئولان این پروژه بحران رخ داده را به‌عنوان یک اشتباه نرم‌افزاری شرم‌آور نامیده و اعلام کرد که این موضوع ناامیدکننده بوده است. با این حال مشکل اصلی این عدم موفقیت این است که پروژه هتل فضایی روسیه نیز به‌واسطه آن با هاله‌ای از عدم اطمینان روبرو شده است.


پروژه هتل فضایی روسیه به‌تازگی به‌صورت رسمی اعلام شده است و به همین دلیل نیز روسیه نگرانی فراوانی دارد که این امر بر روی شهرت فضایی این کشور تاثیر منفی بگذارد. هنوز برنامه مدنظر روسیه برای تلاش جهت بازیابی این ماهواره اعلام نشده است و حتی معلوم نیست که تلاشی در این زمینه انجام خواهد شد یا خیر.ز


منبع: Engadget

ترجمه: احمد محمدحسینی

از سایت سیناپرسمشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top