آمریکا برای رهگیری

آمریکا برای رهگیری "بشقاب پرنده‌‎ها" ۲۰ میلیون دلار هزینه کرده است

گزارش رسانه‌های آمریکایی حاکی از اینست که آمریکا در سال 2007 عملیاتی را با بودجه 20 میلیون دلاری برای شناسایی و رهگیری اشیای ناشناس و "بشقاب پرنده‌ها" در آسمان آغاز کرده و تا 2012 ادامه داده است.


به گزارش ایسنا و به نقل از بی‌بی‌سی، نیویورک تایمز می‌نویسد جزئیات یک عملیات علنی شده که نشان می‌دهد وزارت دفاع آمریکا(پنتاگون) برای شناسایی و رهگیری اشیاء ناشناس در آسمان و "بشقاب پرنده‌ها" در حد فاصل سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ حدود 20 میلیون دلار هزینه کرده است.


آن طور که روز شنبه(۱۶ دسامبر - ۲۵ آذر) رسانه‌های آمریکا گزارش کردند این عملیات محرمانه در سال ۲۰۰۷ آغاز شده و تعداد بسیار اندکی از مقام‌های آمریکایی از آن باخبر بوده‌اند.


هری رید، سناتور بازنشسته دموکرات که تا همین سال گذشته رهبری دموکرات‌ها در کنگره آمریکا را بر عهده داشت بانی اصلی شکل‌گیری این عملیات بوده است.


وی به رسانه‌ها گفته: "از این که مسبب اجرای چنین عملیاتی شدم شرمسار و خجل نیستم. ما کاری را انجام دادیم که هیچ کس پیش از ما سراغش نرفته بود."


روزنامه نیویورک تایمز می‌گوید در میان اسناد مربوط به این عملیات محرمانه گزارش‌هایی از ثبت مشاهدات مربوطه به اشیای عجیب و غریب که با سرعت در آسمان حرکت می‌کردند وجود دارد.


با وجود این دانشمندان درباره وجود اشیایی تحت عنوان بشقاب پرنده تردید دارند و می‌گویند صرف مشاهده چنین چیزهایی نمی‌تواند سندی برای اثبات وجود موجودات فضایی و زندگی در خارج از کره زمین تلقی شود.


آن طور که گزارش شده این عملیات تا زمان متوقف شدن بودجه آن در سال ۲۰۱۲ حدود ۲۰ میلیون دلار برای وزارت دفاع آمریکا هزینه بر جای گذاشته بوده و علت توقف آن هم جلوگیری از "اتلاف بودجه" بوده است.


با وجود این گزارش شده با وجود توقف این عملیات در سال ۲۰۱۲ وزارت دفاع هنوز درباره این پدیده و اشیاء مشکوک به طور روزانه تحقیق می‌کند.


همزمان یکی از کارمندان سابق کنگره آمریکا گفته این عملیات همچنان می‌توانسته با هدف تحقیق و شناسایی پیشرفت‌های تکنولوژیکی رقبای آمریکا صورت گرفته باشد.


شناسایی فناوری‌های محرمانه‌ای که ممکن است چین و روسیه به آن دست یافته باشند و از چشم نهادهای جاسوسی آمریکا پنهان مانده باشد.


مدارک مربوط به این عملیات از میان میلیون‌ها سند طبقه‌بندی شده سازمان سیا استخراج شده که چند ماه پیش از حالت محرمانه خارج و در اختیار عموم قرار گرفت.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top