اگر نسل آینده را آماده نکنیم بازنده جنگ آب خواهیم بود

اگر نسل آینده را آماده نکنیم بازنده جنگ آب خواهیم بود

عضو بنیاد مطالعات آسیایی یونسکو گفت: چندین سال پیش استادی داشتیم به نام دکتر اسفندیاری که در جلسه‌ای با حضور دو نفر از مسئولان آبفا گفت، در آینده جنگ آب خواهیم داشت و اگر فرهنگ صحیح استفاده‌ کردن از آب را به نسل بعد نیاموزید ما بازنده این جنگ خواهیم بود.


به گزارش خبرنگار ایسنا، علی مختاری در جریان رونمایی از پوستر نمایش دیوان تئاترال در دفتر روزنامه آسیا عنوان کرد: آموزش فرهنگ صحیح استفاده‌ کردن از آب را باید در لایه‌های هنری جامعه بیابیم؛ چرا که هرچه در کتاب‌های درسی هم داشته باشیم، نفوذ چندانی نخواهد داشت؛ کما اینکه در چند سال گذشته داشته‌ایم.


وی ادامه داد: من از یزد آمده‌ام. یزد به شهر قنات و قنوت و قناعت معروف است که این به‌خاطر اهمیت آب در یزد است. آن قنات و دغدغه کمبود آب‌ داشتن برای ما مهم است.


این مدرس دانشگاه اظهار کرد: چهارم فروردین که روز جهانی آب است، می‌آید و می‌رود، ولی آبی در دل مردم ما تکان نمی‌خورد. مبنای هر توسعه‌ای، چه اقتصادی باشد، چه سیاسی، فرهنگ است و یکی از محورهای اصلی توسعه فرهنگی هنر است. هنر می‌تواند باعث توسعه فرهنگی و به دنبال آن توسعه اقتصادی، اجتماعی و... شود.


وی ادامه داد: به نظر من ریل قطار توسعه، فرهنگ و پیچ‌هایی که ریل را روی پایه‌های آن سفت می‌کند، هنر است. ریل توسعه توسط پیچ هنر روی ریل‌بند فرهنگ محکم می‌شود و اگر این پیچ، کمی کوتاه یا بلند باشد یا لق بزند، قطار جامعه متزلزل خواهد شد. باید از کارگردانانی مانند عباس رسایی حمایت معنوی شود تا بتواند محکم پای خود را بگذارد.


رایزن علمی و فرهنگی یونسکو خاطرنشان کرد: اگر بر مبنای نظریات توسعه نگاه کنیم همه در ابتدا به دنبال توسعه کشاورزی و پس از آن توسعه صنعتی، توسعه الکترونیک و فراالکترونیک هستند اما فرهنگ در تمام مراحل توسعه حضور دارد.


مختاری تصریح کرد: ما نمی‌دانیم در کدام مرحله از توسعه قرار داریم؛ در یک هفته در اخبار اعلام کردیم در گندم به خودکفایی رسیده‌ایم و در همان هفته اعلام کردیم به بهترین تولیدکننده ایرانی جایزه می‌دهیم که این به معنای توسعه صنعتی است و باز در همان هفته اعلام کردیم که دولت الکترونیک تشکیل دادیم و به انرژی هسته‌ای دست پیدا کردیم. در هر 4 مدل توسعه و از هرکدام سطحی بوده‌ایم.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top