هشدار 1500 محقق بین المللی در مورد سرنوشت انسان و زمین

هشدار 1500 محقق بین المللی در مورد سرنوشت انسان و زمین

بیش از هزار و 500 محقق از سراسر جهان هشدار دادند که تخریب طبیعت به واسطه فعالیت های انسانی، به بدبختی انسان و ویرانی جبران ناپذیر زمین منجر می شود.


به گزارش روز سه شنبه گروه علمی ایرنا از روزنامه دیلی میل، در این هشدار، محققان از تداوم تهدیدهای فراروی زمین خبر می دهند و می گویند تغییر وضعیت اقلیمی زمین، جنگل زدایی، کمبود دسترسی به آب آشامیدنی، انقراض گونه ها و رشد کنترل نشده جمعیت انسانی همه آینده انسان و زمین را تهدید می کنند.

محققان در این نامه که اصل آن در سال 1992 نوشته و به امضای هزار و 500 محقق رسید، استدلال می کنند که تاثیر فعالیت های انسان بر جهان طبیعی به 'بدبختی گسترده انسان' و سیاره ای منجر شده که به طور جبران ناپذیری ویران شده است.

حال و 25 سال پس از امضای گزارش مزبور توسط محققانی که اکثر آنها برندگان جایزه نوبل بودند، دیدگاه جامعه علمی جهان درباره آینده زمین ناامیدکننده تر شده است.

در هشدار دومی که به تازگی به صورت آنلاین منتشر شده است و در واقع به روز رسانی همان هشدار اولیه است، محققان استدلال می کنند که به غیر از سوراخ لایه ازن که اکنون تثبیت شده است، سایر تهدیدهای بزرگی که در سال 1992 به آنها اشاره شده بود، بدتر شده اند.

به گفته این محققان، در 25 سال گذشته، از سال 1992 تا کنون میزان آب آشامیدنی قابل دسترس برای هر نفر از جمعیت جهانی 26 درصد کاهش یافته است.

-شمار 'مناطق مرده' اقیانوس - مناطقی که حیات دریایی اندکی به دلیل آلودگی و کمبود اکسیژن وجود دارد - به میزان 75 درصد افزایش یافته است.

- حدود 300 میلیون هکتار جنگل از بین رفته است که بیشتر آنها برای راه اندازی زمین های کشاورزی بوده است.

- انتشار کربن در جهان و متوسط دمای هوا بطور مدام افزایش های قابل توجه نشان داده اند.

-جمعیت انسانی به اندازه 35 درصد افزایش یافته است و در مجموع شمار پستانداران، خزندگان، دوزیستان، پرندگان و ماهی در جهان 29 درصد کاهش یافته است.


مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top