نیروگاه خورشیدی پرتابل جهاد دانشگاهی می‌تواند نیازهای مناطق زلزله‌زده را رفع کند

نیروگاه خورشیدی پرتابل جهاد دانشگاهی می‌تواند نیازهای مناطق زلزله‌زده را رفع کند

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی گفت: نیروگاه خورشیدی پرتابل تولید شده توسط این سازمان می‌تواند نیازهای فوری مناطق زلزله‌زده را رفع کند.


دکتر جعفر محسنی در گفت‌وگو با ایسنا، در بازدید از زون صنایع خلاق و فرهنگی نمایشگاه ربع رشیدی، با بیان اینکه در نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی از اولین نیروگاه خورشیدی پرتابل رونمایی شد، گفت: طرح نیروگاه‌های خورشیدی پرتابل از سوی بخش فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر این سازمان، برای اولین بار در سطح کشور ارائه شد.


وی افزود: این نیروگاه در جاهایی که امکان برق رسانی نیست، کاربرد دارد و در حال حاضر این نیروگاه توانایی تولید برق به میزان دو و نیم کیلو وات بر ساعت را دارد که می‌توان از آن در مناطق زلزله زده و عشایر نشین که امکان برق رسانی وجود ندارد، استفاده کرد.


وی یادآور شد: در کنار نیروگاه پرتابل خورشیدی ویژه چادر برای روشنایی چادرها و شارژ موبایل، دستگاه دو کیلووات برای بیمارستان صحرایی نیز قابل استفاده است.

محسنی افزود: امروزه دید بسیار متفاوتی نسبت به فناوری‌های نوین در سطح دنیا وجود دارد و رسالت جهاد دانشگاهی نیز ایجاب می‌کند تا در این زمینه پیشرو باشد.
 
وی تاکید کرد: برگزاری نمایشگاه‌هایی از این قبیل سبب معرفی فناوری‌هایی می‌شود که محققان کشور به آنها دست یافته‌اند و بستر مناسبی برای سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کند تا به ایده‌های مورد نظر خود دست پیدا کرده و در آن حیطه سرمایه‌گذاری کنند. با توجه به اینکه نمایشگاه نوآوری و فناوری همه ساله در تبریز برگزار می‌شود، خلاء زیادی در حوزه‌ فرهنگی احساس می‌شد. از این رو جهاد دانشگاهی با عمل به رسالت خود در حوزه فرهنگی، پیشنهاد اضافه شدن زون صنایع خلاق و فرهنگی را در این نمایشگاه ارائه داد.

وی تاکید کرد: همچنین جهاد دانشگاهی یک رویداد استارتاپی در این حوزه برگزار کرده است که هدف عمده از آن آموزش و پرورش ایده‌پردازی برای شرکت کنندگان است تا با همفکری بتوانند به نحو شایسته‌تری از ایده‌های خود بهره‌برداری کنند.
 
وی با اشاره به اقدامات سازمان جهاد دانشگاهی استان در حوزه‌های مختلف بیان کرد: این نهاد دارای سه رسالت اصلی آموزشی، پژوهشی و فرهنگی است که با وجود گستردگی هر یک از این حوزه‌ها، سازمان در تمامی این حوزه‌ها عملکرد خوبی داشته است. همچنین این نهاد آموزش‌های عمومی را به سمت آموزش‌های تخصصی و مهارت محور سوق داده است که مخاطب اصلی این دوره‌ها فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها هستند که ایده‌ اولیه را دارند ولی از نحوه  اجرایی کردن آن مطلع نیستند.
 
رئیس سازمان جهاد دانشگاهی استان افزود: تقویت روزافزون رسانه‌های جهاد دانشگاهی مانند ایسنا و ایکنا از جمله اهداف این مجموعه در بخش فرهنگی است تا رسانه‌ها انعکاس دهنده بی طرفانه اخبار باشند. همچنین بخش جدیدی به نام تبریز 2018 نیز به مجموعه‌ فرهنگی در روزهای آتی اضافه خواهد شد.

وی با اشاره به اقدامات این نهاد در حوزه درمان گفت: امکانات پاراکلینیکی و آزمایشگاهی این سازمان نسبت به سال‎های گذشته تقویت شده و کلینیک طب پیشگیری و سلامت نیز به این مجموعه اضافه شده است تا قبل از بروز برخی بیماری‎ها، در همان مرحله اولیه آن را تشخیص داده و از بروز عوارض بعدی پیشگیری کنیم. صدور مجوز به منظور افتتاح این مجموعه در مراحل آخر تایید از سوی وزارت بهداشت قرار دارد و این کلینیک پس از صدور مجوز، فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.


مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top