چالش نوآوری انرژی‌های تجدیدپذیر برگزار می‌شود

چالش نوآوری انرژی‌های تجدیدپذیر برگزار می‌شود

چالش نوآوری انرژی‌های تجدیدپذیر و پاک با هدف ارائه نمونه‌سازی و بازاریابی ایده استارتاپی در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر با حمایت ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی ریاست جمهوری، 8 تا 11 آذر ماه سال جاری در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.


به گزارش روز سه شنبه گروه علمی ایرنا از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رویداد چالش نوآوری انرژی های تجدید پذیر و پاک یک رویداد مسئله محور است که بر اساس مسائل و درک عمیق موجود در فرصت های انرژی ایران و منطقه طراحی شده است. این رویداد بر اساس مدل پرش به شناسایی، ارائه راه حل، نمونه سازی و بازاریابی ایده استارتاپی در حوزه انرژی های تجدیدپذیر و پاک می پردازد.

مدل پرش بر اساس بررسی مدل های موجود در ایران و با توجه به ساختار و سطح بلوغ اکوسیستم ایران طراحی و اجرا می شود و تا کنون 7 رویداد پرش به صورت مسئله محور در حوزه های تخصصی برگزار شده است.

همچنین، در مدل پرش با تکیه بر اصل مشتری محوری و همدلی با مشتری ابزارهای لازم برای شناخت و درک عمیق از مشتری در قالب کارگاه های عملی به شرکت کنندگان آموزش داده می شود. سپس شرکت کنندگان بر اساس چالش های واقعی که مشاهده کردند و با استفاده از ابزار های طراحی شده در شتاب دهنده پرش به ارائه راه حل های نوآورانه در حوزه مورد نظر می پردازند. تفاوت اساسی رویداد پرش با رویداد های استارتاپی مشابه کاربردی بودن خروجی ها و عملیاتی بودن کامل محصولاتی است که روند صحیح اعتبار سنجی و ایجاد را طی کرده اند. کارگاه شش کلاه تفکر، کارگاه تیم سازی، کارگاه بوم همدلی و کارگاه تفکر طراحی از جمله کارگاه های این رویداد است که توسط اساتید مجرب این حوزه آموزش داده می شود.

ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی ریاست جمهوری به منظور آشنایی بیشتر دانشجویان با رویدادهای نوآوری برای دانشجویان رشته های مهندسی مرتبط با حوزه انرژی و مهندسی مواد شرکت کننده در این رویداد بلیت دانشجویی فراهم کرده است.


مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top