استفاده از پرتوهای چرخشی نور در رایانه‌های کوانتومی

استفاده از پرتوهای چرخشی نور در رایانه‌های کوانتومی

محققان دانشگاه هاروارد سطوح مخصوصی ساخته‌اند که می‌تواند نور را به شکل عجیبی بچرخاند و به رایانه‌های کوانتومی عملی منجر شود.


به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، چه کسی گفته که نور فقط باید در امواج و ذرات حرکت کند؟ محققان دانشگاه هاروارد راهی برای چرخش نور به حالت‌های پیچیده پیدا کرده‌اند که موفقیت در زمینه‌های مختلف را نوید می‌دهد.


آنها "متا سطوحی"(metasurfaces) ساخته‌اند که نورهای مرئی دقیق آن دو نوع حرکت نور (زاویه‌ای-مداری و زاویه‌ای-چرخشی) را برای ارسال نور به چرخاننده، مارپیچ‌ها و حتی شکل‌های شبیه به چنگال ترکیب می‌کنند.


اگر می‌خواهید حالت نور را تغییر دهید، فقط باید قطبش آن نور را تغییر دهید.


البته آنها فقط برای نمایش نیستند. تیم تحقیقاتی این حالت‌های نور پیچیده را برای نورشناسی کوانتومی و داده بسیار مفید می‌دانند که می‌تواند رایانه‌های کوانتومی را به یک واقعیت عملی تبدیل کند.


آنها همچنین می‌توانند به تصویربرداری با قدرت بالا منجر شوند، جایی که یک سوراخ در مرکز حلقه نور می‌تواند برای تمرکز مجدد روی یک موضوع تغییر کند.


همچنین می‌تواند ارتباطات نوری فضای آزاد را بهتر کند که می‌تواند از طریق هوای ناپایدار و سایر شرایطی که نور را پراکنده و متفرق می‌کند، انتقال یابد.


اگرچه این دستکاری عجیب و غریب نور در اولین روزهای خود به سر می‌برد، اما در بلندمدت می‌تواند یک ابزار محاسباتی سودمند باشد.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top