ناسا هواپیمایی با بال‌های منعطف میسازد

ناسا هواپیمایی با بال‌های منعطف میسازد

مهندسان ناسا قصد دارند در ماه نوامبر نمونه اولیه از یک هواپیما با بال های نازک، سبک و انعطاف پذیر را آزمایش کنند.


به گزارش روز دوشنبه علمی ایرنا از پایگاه خبری ایندپندنت، ناسا مشغول آزمایش یک هواپیما با بال های عجیب است. در این طرح به جای بال های خشک و ثابت، از نمونه هایی بلند و نازک استفاده شده که در برابر جریان هوا انعطاف پذیر است. به گفته ناسا نمونه ساخته شده از هواپیما تغییرات شگرفی در طراحی هواپیماهای مافوق صوت در آینده ایجاد می کند. همچنین این طرح سوخت کمتری هم مصرف می کند.

البته ناسا نگران آن است که بال های طرح جدید هنگام حرکت دچار اختلال شوند. بنابراین نسخه ای کوچک برای آزمایش و حل این مشکل ساختند. این هواپیما که X-56A نام گرفته، قرار است در ماه نوامبر پروازهای آزمایشی انجام دهد و باید در نظر داشت بال های بلند، سبک و انعطاف پذیر احتمال دارد در سرعت های کم مشکل ساز شوند.

استفاده از بال هایی که انعطاف پذیری بیشتری دارند، برای ساخت هواپیماهایی کم مصرف و قادر به طی مسافت طولانی بسیار حیاتی است و از سوی دیگر مهندسان برای کاهش پیامد های پرواز با چنین هواپیمایی، سیستم ترمز و دنده فرود مخصوص طراحی کردند تا عملکرد را ارتقا دهند. از سوی دیگر کنترل پرواز نیز تغییر داده شد و همزمان تحلیلی کامل نیز انجام شد تا پیش بینی ها درباره هواپیما ارتقا یابد.


مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top