سامانه شبکه شرکت‌ها برای توسعه تجاری‌سازی صنعت هوایی تشکیل می‌شود

سامانه شبکه شرکت‌ها برای توسعه تجاری‌سازی صنعت هوایی تشکیل می‌شود

دبیر ستاد توسعه صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری از تشکیل سامانه شبکه شرکت‌های دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی با هدف توسعه تجاری‌سازی و افزایش تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان هوایی خبر داد.


به گزارش ایسنا، منوچهر منطقی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های ستاد در حوزه تجاری سازی، گفت: برنامه‌ریزی ستاد در حوزه تجاری‌سازی و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان هوایی در 3 برنامه و در 7 اقدام صورت گرفته است.

وی افزود: این 7 اقدام شامل «ایجاد و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان هوایی»، «ایجاد و توسعه کارگزاری‌های تخصصی صنعت هوایی»، «تشکیل سامانه شبکه شرکت‌های هوایی و هوانوردی»، «فن‌بازار»، «تشکیل بانک اطلاعاتی تجاری صنعت هوایی ایران»، «کنترل واردات محصولات هوایی مشابه تولید داخل» و «تامین زیرمجموعه‌های شبکه هایپرمارکت هوایی و هوانوردی» می‌شود.

به گفته منطقی، «شناسایی چالش‌های توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان هوایی»، «رفع موانع پیش‌ روی تجاری‌سازی»، «ایجاد راه‌کارهای مناسب برای کاهش مخاطرات و ریسک‌پذیری بیشتر» و «تضمین سرمایه‌گذاری در این بخش» از دیگر راه‌کارهای تحقق تجاری سازی است.

وی همچنین تصریح کرد: تحقق تجاری‌سازی در صنعت هوایی و هوانوردی در کشور پیش نیازهایی دارد که یکی از آنها تضمین سرمایه‌گذاری در این بخش است.


مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.



Top