تمرین پیاده روی در مریخ

تمرین پیاده روی در مریخ

گروهی از دانشمندان با تلفیق زیست شناسی و زمین شناسی، آزمایشاتی انجام می دهند که نتیجه آن کمک زیادی به ناسا در راه رسیدن به مریخ می کند.


http://media.mehrnews.com/d/2016/11/06/4/2264453.jpg


این دانشمندان در روزهای پیش رو مجموعه آزمایشاتی را در پارک ملی آتشفشانهای هاوایی آغاز می کنند که طی آن ابعادی از زندگی در مریخ شبیه سازی می شود. بدین ترتیب ناسا و سایر آژانسها و کشورهایی که سودای رسیدن به مریخ را در سر دارند آشنایی بیشتری با محیط این سیاره مرموز پیدا خواهند کرد.


در این برنامه جالب توجه دانشمندان در مناطق تعیین شده ای شروع به پیاده روی کرده و در خلال این کار اقدام به نمونه برداری از سنگها و صخره های محیط اطراف می کنند. این دقیقا همان کاری است که در آینده نه چندان دور شماری از فضانوردان در مریخ انجام خواهند داد.


هدف اصلی از این کار تهیه پروتکلهایی است که از آنها بتوان در مأموریت واقعی مریخ جهت تشخیص و حفاظت از نمونه هایی که احتمالا ردپایی از حیات را در خود دارند استفاده کرد.


یکی از نگرانی های مربوط به اکتشاف در مریخ این است که آلودگیهای زمینی به نمونه های مورد نظر سرایت کند. در این صورت امکان راه یافتن باکتریهای زنده زمینی به مریخ وجود خواهد داشت.


اما با استفاده از پروتکلهایی که در این برنامه آزمایشی تعیین می شود چنین نگرانی هایی از بین می رود.


منبع: خبرگزاری مهرمشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top